Такого масового мітингу Кобеляки не бачили ще з часів «помаранчевої» революції. Кілька сотень місцевих підприємців 16 листопада прийшли під стіни будівлі, в якій розміщені райдержадміністрація та районна рада.
У основному до РДА прийшли підприємці, які працюють на місцевому ринку. Були серед них і власники магазинів, розташованих в центрі міста. Того дня всі вони не вийшли на свої робочі місця. Хоча потрібно відзначити, що далеко не всі кобеляцькі бізнесмени підтримали своїх колег під час акції протесту. Більшість магазинів, що торгують продовольчими товарами, все ж працювали.
Близько дев’ятої години ранку гурт підприємців скупчився на вході в будівлю РДА. Більшість стояли на проїжджій частині вулиці Касьяна. Люди вели себе досить спокійно, лозунгів не скандували, «Ганьба!» не кричали, сторонніх предметів під двері адміністрації не кидали. До них вийшов голова райдержадміністрації Анатолій Таранушич. «Я готовий хоч на край світу донести ваші вимоги. Я сам кілька місяців тому був таким же приватним підприємцем, тому розумію ваші проблеми». «Так дайте нам жити. Дайте працювати», — почали вигукувати з юрми. Потім хтось запитав Таранушича: «Ви з якої партії, з регіонів?». Той відповів: «Так, я представляю Партію регіонів України. Але давайте в даній ситуації не виясняти партійну належність учасників дискусії».
Після кількох хвилин розмови Анатолій Таранушич запросив підприємців до розмови у своєму службовому кабінеті, зазначивши: «Тільки, будь-ласка, не всі заходьте, виберіть уповноважених». «Делегуйте тих, хто читав Податковий кодекс», — додав міський голова Олександр Ісип, який теж долучився до розмови.
Підприємці вибрали шістьох делегатів на чолі з депутатом міськради Володимиром Ревою, і ті пішли в кабінет до голови райдержадміністрації. Там уже знаходились представник податкової адміністрації Лідія Луценко та співробітник РДА Микола Тюпка. У ході розмови, яка була хоча й емоційною, але цілком толерантною, бізнесменам було запропоновано більш конкретно сформувати свої вимоги і пропозиції до Податкового кодексу. А не критикувати весь документ в цілому.
Голова РДА висловив упевненість, що і без таких акцій протесту із кодексу виключать такі спірні моменти, як, приміром, обов’язкове встановлення касових апаратів.
Та все ж під час розмови стало зрозуміло, що підприємці взагалі не сприймають такий документ, як Податковий кодекс. Зрозуміло, чим викликана така негативна реакція. Люди вважають прийняття нового закону спробою влади вирішити проблеми великого бізнесу за рахунок малого і середнього. З цього приводу один із кобеляцьких бізнесменів навіть запропонував міському голові ледве не парі. Підприємець сказав: «Я беру товар у Дніпропетровську на великому оптовому складі. Там мені дають документи лише на дорогу. Потім я повинен знищити ті накладні. Так вони ухиляються від сплати податків. Ось де державі потрібно «копати», а не нас оббирати». Ісип відповів: «Впевнений, що й такі великі бізнесмени почнуть платити податки». «Не почнуть, — заперечив його візаві. — Та фірма під «кришею» начальника управління міліції. Можу спорити, що її ніхто не троне».
Інші представники підприємців пропонували відтермінувати вступ у силу нового Податкового кодексу хоча б на рік. «Щоб ми могли у ньому розібратись, пристосуватись», — говорили люди.
У кінці-кінців сторони домовилися зустрітися у п’ятницю, щоб мати готовий пакет пропозицій від підприємців і відправити його «вгору» по інстанціях.
Додати коментар