Через високий показник захворюваності на гострі респіраторні інфекції у районі призупинили роботу кількох навчальних закладів.
На вимушені двотижневі канікули — із 6 по 17 грудня — пішли учні Новосанжарського НВК, Малоперещепинської, Сухомаячківської, Соколовобалківської та Полузірської загальноосвітніх шкіл.
— Ми змушені були прийняти таке рішення, тому що наприкінці листопада розпочався стрімкий ріст захворюваності на ГРВІ. Епідпоріг було перевищено майже у 2 рази, — пояснив головний санітарний лікар району Олександр Пантелей. — Дитячих садків ми не закривали, тому що не було такої потреби. Лише у дитячому садочку в Кунцевому було перевищено епідпоріг, але там більшість дітей вже перехворіли раніше по одному, по двоє. Тому закривати зараз цей дитячий заклад було б уже неефективно.
Із детальнішою інформацією про епідемічну ситуацію в районі журналіста ознайомила працівник санепідемстанції Світлана Неберя. Вона, зокрема, відзначила, що цей рік має свої особливості щодо показників захворюваності жителів Новосанжарщини. Так у минулому році школи закривали на початку листопада. Тоді причиною був високий відсоток хворих серед усього населення, а от школярі хворіли не так масово. У цьому ж році застуда найбільше вдарила саме по учнях. За останні 20 років спостережень сьогодні спостерігається найвищий показник захворюваності у школах Новосанжарського району. Він більш ніж у 5 разів перевищує показник за аналогічний період 2009‑го. При епідпороговому показнику у 343,8 на 10 тисяч населення, зараз захворюваність у школярів складає 802,9 на 10 тисяч. Водночас, на противагу року минулому, захворюваність серед іншого населення є не такою високою.
Світлана Неберя демонструє на моніторі комп’ютера графік, який відображає показник захворюваності населення району взагалі та школярів зокрема.
— Ми проводимо моніторинг щодня, — пояснює вона. — Нам дають інформацію навчальні та медичні заклади, а ми систематизуємо ці дані та виводимо з них картину епідемічної ситуації в районі.
Імовірніше усього, за кілька тижнів рівень захворюваності почне знижуватися і навчальні заклади відновлять свою роботу. Але повністю застрахуватися від незапланованих канікул учням та педагогам не вдасться, адже, як правило, на початку весни починається друга хвиля захворювань на вірусні інфекції.
Додати коментар