23 листопада відбулася сесія Малоперещепинської сільської ради. Головним питанням порядку денного було забезпечення сільської громади питною водою. І депутати знайшли досить-таки цікавий вихід із, здавалося б, глухого кута.
Досить швидко депутати розглянули кілька земельних, фінансових та організаційних питань. І перейшли до основного. Голова сільської ради Микола Сімійон пояснив депутатам всю складність ситуації, яка склалася.
— 21 листопада ми полагодили насос і пустили воду із старої свердловини. Але так, як із старої давно не чищеної башти в систему пішли пісок та іржа, ми перекрили кран і на частину села, там де знаходяться об’єкти соціальної сфери, пустили воду із нової свердловини. Звичайно, без дозволу санепідемстанції. Але ж така склалася ситуація. Тепер шукаємо підрядника, який би почистив нам стару башту. Тоді ми знову зможемо подавати зі старої свердловини воду на все село і не використовувати нову до виготовлення документації.
Також сільський голова повідомив, що головний санітарний лікар Олександр Пантелей знову наклав на нього штраф — цього разу на суму у 340 гривень.
— Я б прохав вас, — сказав Микола Сімійон, звертаючись до депутатів, — аби ви подумали про людей і підтримали мене. Навіть якщо ми і почистимо стару башту, то це не вирішить проблеми. Якщо ми не будемо користуватися новою, то фільтр на ній запісочиться і знову доведеться шукати кошти на очистку. Тому давайте приймемо рішення подавати воду з нової свердловини. Щоб не один Сімійон переймався людьми та сплачував штрафи. Якщо ж ви не підтримаєте моє рішення, то я сьогодні ж готовий відключити подачу води, але що ми робитимемо далі?
— Як же ми можемо прийняти таке рішення, якщо документи на свердловину не всі в порядку? — здивувався депутат Михайло Колєсніков, — воно ж буде незаконне!
— А що ж нам, лишитися без води?! — Відгукувалися інші депутати.
Так, присутні на сесії депутати опинилися, здавалося б, у безвихідній ситуації. З одного боку, підтримавши сільського голову, вони переступили б через постанову головного санітарного лікаря району і, взагалі, порушили б закон. Якщо б представники громади не підтримали Миколу Сімійона, то залишили б село без питної води на невідомий термін — стару башту треба чистити, а нову невідомо коли офіційно дозволять використовувати. Ситуація ускладнювалась тим, що місцевий житель Віталій Свистун засипав всі можливі інстанції скаргами, у яких повідомляв, що нововстановлена башта є радіоактивною. Тепер відповідні служби, реагуючи на ці заяві, напевне змушені будуть перевірити правдивість цієї інформації. Подібні ж аналізи можуть забрати дуже багато часу, за який нова свердловина, практично і не функціонувавши, буде потребувати очистки.
— Що тут думати? — знову висловився Михайло Колєсніков, — цей Свистун писав і ще писатиме. Із Свистуном ми не рішим, даже якщо будемо танцювать танець маленьких лебедей! Треба рішення приймати.
Допомогти обранцям малоперещепинської громади спробували їх колеги — депутати районної ради Тетяна Дем’яненко, Олександр Омелич та Юрій Свердлов. Спільно вдалося знайти і компромісне рішення. Сільські депутати вирішили оперативно зібрати громадою 600 гривень, за які місцевий житель погодився очистити стару башту. Водночас з цим депутати прийняли рішення направити телеграми голові облдержадміністрації Валерію Асадчєву та головному санітарному лікарю області Валентину Шаповалу, в яких повідомити, що у зв’язку із виниклою проблемою із водопостачанням, у селі оголошується надзвичайний стан. Як тільки стару башту почистять, воду на село пустять з неї, а нову свердловину закриють. І, чекатимуть якнайшвидшого розв’язання ситуації.
Злагоджена робота сільських та районних депутатів, звичайно, не може не радувати, але от з приводу того, що обласне керівництво якось допоможе запустити в дію об’єкт без вірно виготовленої проектної документації — беруть великі сумніви. В будь-якому разі історія з малоперещепинською водою обов’язково матиме якесь продовження. Про яке, ми, безумовно, напишемо.
Додати коментар