У Кобеляках обговорюють пенсійну реформу

У Кобеляках обговорюють пенсійну реформу
Нещодавно відбулося зібрання з приводу пенсійних нововведень.
Заступник начальника управління Пен­сійного фонду в Кобе­ляцькому районі Вален­тина Ященко у порівняльній формі намагалася донести присутнім основні моменти, які можуть стосуватися пенсіонерів. З нюансами «до» і «після» запланованої реформи читачі також зможуть ознайомитися у порівняльній таблиці на сторінках 8—9.
У процесі обговорення учасники засідання прохали роз’яснити їм незрозумілі моменти. Наприкінці засідання кобелячани внесли пропозицію надіслати в обласне управління пенсійного фонду прохання переглянути пункти, що стосуються відсутності нарахування стажу за строкову службу військовослужбовців. Свою пропозицію вніс міський голова Олександр Ісип: «Я б прохав звернути увагу на зміни, що плануються відносно державної служби. От уявимо, чоловік у 62 роки пішов з державної служби і хоче ще десь далі працювати. Чому його обмежувати в отриманні пенсії, заробленій на держслужбі? Тим більше, людина відпрацювала 35 років. Що ще треба?»
Громадське обговорення проекту «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» триватиме до середини лютого.

Зміни, передбачені проектом Закону України «Про заходи щодо реформування пенсійної системи»
(таблиця порівнянь)
Стаття Норми чинного законодавства Норми запропонованого проекту
  Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  
26 Призначення пенсії за віком здійснюється за наявності 5 років стажу
Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 60 років, жінками – 55 років
Призначення пенсії за віком буде здійснюватися за наявності 15 років стажу
Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років. При цьому зниження пенсійного віку жінкам буде здійснюватися поетапно:
В 55 років матимуть право на пенсію жінки, які народилися до 31 січня 1956 року;
55 років 6 місяців — народилися з 1 лютого 1956 року по 31 липня 1956 року;
56 років — народилися з 1 серпня 1956 року по 31 січня 1957 року;
56 років 6 місяців — народилися з 1 лютого 1957 року по 31 липня 1957 року;
57 років — народилися з 1 серпня 1957 року по 31 січня 1958 року;
57 років 6 місяців — народилися з 1 лютого 1958 року по 31 липня я1958 року;
58 років — народилися з 1 серпня 1958 року по 31 січня 1959 року;
58 років 6 місяців — народилися з 1 лютого 1959 року по 31 липня 1959 року;
59 років — народилися з 1 серпня 1959 року по 31 січня 1960 року;
59 років 6 місяців — народилися з 1 лютого 1960 року по 31 липня 1960 року;
60 років — народилися з 1 серпня 1960 року по 31 грудня 1960 року.
27 Виплата призначених пенсій здійснюється без обмеження Максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок та підвищень не може перевищувати 12-ти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили  працездатність.
28/29 Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
За кожний повний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більше ніж на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї статті.
Необхідний стаж чоловікам збільшено до 35 років, жінкам — до 30 років.
Жінкам, які народилися у період з 1 лютого 1956 року по 31 липня 1960 року, після виходу на пенсію встановлюється підвищення розміру пенсії, обчисленого відповідно до статті 27 цього Закону, в розмірі 2,5 відсотки за кожні 6 місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.
32 Особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією:
до досягнення особою 23 років включно - 2 роки;
від 24 років до досягнення особою 26 років включно - 3 роки;
від 27 років до досягнення особою 31 року включно - 4 роки;
для осіб 32 років і старших - 5 років.
Особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією:
до досягнення особою 23 років включно - 2 роки;
від 24 років до досягнення особою 26 років включно - 3 роки;
від 27 років до досягнення особою 31 року включно - 4 роки;
від 32 років до досягнення особою 34 років включно — 5 років;
від 35 років до досягнення особою 37 років включно — 6 років;
від 38 років до досягнення особою 40 років включно — 7 років;
від 41 року до досягнення особою 42 років включно — 8 років;
від 43 років до досягнення особою 44 років включно — 9 років;
від 45 років до досягнення особою 46 років включно — 10 років;
від 47 років до досягнення особою 48 років включно — 11 років;
від 49 років до досягнення особою 50 років включно — 12 років;
від 51 року до досягнення особою 52 років включно — 13 років;
від 53 років до досягнення особою 54 років включно — 14 років;
для осіб 55 років і старших — 15 років.
33 За наявності у непрацюючих інвалідів II і III груп - у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу за їх вибором пенсія за інвалідністю призначається в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону. Право на пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком мають непрацюючі інваліди ІІ та ІІІ груп за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу.
40 Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.
При розрахунку заробітної плати для призначення пенсії враховується середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка, відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. У разі, коли страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв та за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.
При розрахунку заробітної плати для призначення пенсії враховується середня заробітна плата (дохід) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.
42 У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до статті 28 цього Закону. Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.
У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.
Такий перерахунок пенсії не проводитиметься працюючим пенсіонерам аж до звільнення з роботи.
Такий перерахунок пенсії не проводиться особам, яким призначено пенсію за вислугу років. Право на такий перерахунок вони набудуть після виповнення  пенсійного віку.
Прикінцеві положення   Особам, які на дату досягнення  пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працюють у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до  пунктів «е»—«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають  страховий  стаж  чоловіки — 35,  жінки — 30 років на таких посадах, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню,  в розмірі десяти місячних їх пенсій станом на дату її призначення.
Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється у разі, коли таким особам раніше пенсія не призначалася, за рахунок коштів, з яких виплачується.
  Закон України «Про державну службу»  
23 Граничний вік перебування на державній службі становить 60 років для чоловіків і 55 років для жінок.
У разі необхідності керівник державного органу за погодженням з керівником Головного управління державної служби може продовжити термін перебування на державній службі, але не більш як на п'ять років.
Граничний вік перебування на державній службі становить 62 роки для чоловіків і 60 років для жінок.
Збільшеня пенсійного віку для чоловіків запроваджується з 01.01.2013 року, а для жінок — у порядку, визначеному статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
Вказана норма Закону ліквідується.
37 Пенсія державному службовцю виплачується незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію.
Максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок та підвищень не обмежується.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Пенсія, призначена відповідно до цієї статті, в період роботи виплачується у розмірі, обчисленому згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а після звільнення — у розмірі, обчисленому відповідно до цього Закону.
Максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок та підвищень не може перевищувати 12-ти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили  працездатність.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески.
  Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»  
12 Пенсія за вислугу років призначається:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам,  зазначеним у пунктах «б» – «д» статті 1-2 цього Закону, незалежно від віку, в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 20 років і більше,  за винятком осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону;
Пенсія за вислугу років призначається:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б» – «д» статті 12 цього Закону (за винятком осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби:
до 31 січня 2011 року і на день звільнення мають вислугу 20  років і більше;
з 1 лютого 2011 року по 31 січня 2012 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік і більше;
з 1 лютого 2012 року по 31 січня 2013 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки і більше;
з 1 лютого 2013 року по 31 січня 2014 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки і більше;
з 1 лютого 2014 року по 31 січня 2015 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки і більше;
з 1 лютого 2015 року і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше;
12 в) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом при досягненні 45-річного віку і за наявності в них вислуги 15 років, які звільняються з військової служби відповідно до Закону України «Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей». в) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом при досягненні 45-річного віку і за наявності в них вислуги 20 календарних років і більше, які звільняються з військової служби відповідно до Закону України «Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей».
13 Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів  відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а  особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100  процентів, до категорії 2, - 95 процентів. Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів  відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43)
43 Максимальний розмір пенсії, призначеної відповідно до цого Закону з урахуванням надбавок і підвищень, виплачується без обмеження Максимальний розмір пенсії, призначених відповідно до цого Закону з урахуванням надбавок і підвищень, не може перевищувати дванадцяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
 

Автор: «ЕХО з регіону»
28 січня 2011, 10:42 | Кобеляки | Фінанси

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.