Автобусні послуги: «Пацієнт швидше живий, ніж мертвий»
Зміни, що відбуваються по міських та міжміських маршрутах Кобеляччини, вселяють надію на покращення ситуації з перевезеннями пасажирів по району.
Працівники райдержадміністрації шукають перевізників і мають у цій справі реальні результати.
— У ТОВ «Кобелякиавтотранс» немає можливості забезпечити всі маршрути району, оскільки в них технічний склад транспортних засобів не в кращому стані. Ми звернулися до інших перевізників, — пояснює начальник відділу інфраструктури райдержадміністрації Ірина Броховецька.
Нам удалося зустрітися з одним з перевізників, комсомольчанином Ігорем Клеймьоновим. Уже досить довго його автобуси їздять на Кобеляччині. Півтора роки діє маршрут Комсомольськ-Озера-Світлогірське. А торік до комсомольського перевізника місцевій владі довелося звернутися знову. Причину пояснює Ірина Броховецька:
— У нас були проблеми з обслуговуванням Григоро-Бригадирівки, Озер та Солошиного, а потім туди взагалі припинив ходити маршрутний транспорт. Це спричинило численні скарги від жителів цих населених пунктів. Так коли з місцевих ніхто не забажав займатися цим маршрутом, ми залучили перевізника з Комсомольська. Завдяки нашій співпраці вже протягом року функціонує маршрут Комсомольськ-Кобеляки.
Зараз Ігор Клеймьонов планує створити маршрут Комсомольськ-Солошине-Кобеляки-Полтава. Цей маршрут буде діяти двічі на тиждень — у п’ятницю й неділю, що суттєво допоможе студентам. Проте на сьогодні з запровадженням цього маршруту існують деякі проблеми.
— Кожен голова сільради хоче, щоб автобус у його село заїжджав, — пояснює перевізник. — Але таке навряд чи буде… Проте я готовий іти їм назустріч, усе обговорити.
Чи знайдуть компроміс голови сільради та перевізник, ми невдовзі дізнаємось, однак якщо представники населених пунктів будуть категоричні в цьому питанні, маршрут може ніколи і не почати свою роботу.
Ігор Клеймьонов побував на особистому прийомі у голови райдержадміністрації Анатолія Таранушича. Під час розмови голова попрохав перевізника, щоб автобус його маршруту заїжджав у Шенгури. Раніше він зупинявся поряд з селом (не доїжджаючи 2 кілометри до населеного пункту). Хоча Ігор Клеймьонов спочатку з небажанням віднісся до цієї пропозиції, Анатолій Таранушич переконав його провести, так би мовити, експеримент: протягом двох тижнів заїжджати до села. Якщо результат перевізнику сподобається — запровадити ці зміни і надалі. Клеймьонов погодився. Отже, з 8 лютого, протягом двох тижнів, жителі Шенгурів бачитимуть автобус у своєму селі.
Існує ще маршрут, відносно якого до адміністрації неодноразово надходили скарги: Світлогірське-Кобеляки-Полтава. Хоч цей маршрут був діючим від ТОВ «Кобелякиавтотранс», на ньому часто були зриви. Відтепер на цьому відрізку шляху перевозити пасажирів одержав тимчасовий дозвіл перевізник Володимир Копил. Автобус ходить з початку лютого. Дозвіл надала Полтавська обладміністрація на термін до трьох місяців. За цей час перевізник вирішить, чи готовий він і надалі здійснювати перевезення за цим маршрутом. Для перевезення пасажирів Копил запропонував такі транспортні засоби: Mercedes і Volkswagen на 18 місць (відправка у будні) та Еталон на 30 місць (відправка на вихідні). Володимиру Копилу запропонували перевозити пасажирів за маршрутами на Свічкареве та Золотарівку. Він пообіцяв вивчити ці маршрути і обдумати пропозицію. Сподіватимемось, що перевізник таки вирішить обслуговувати ці напрямки, оскільки люди з тієї ж Золотарівки чекають на відновлення маршруту роками.
Ірина Броховецька повідомила, що райдержадміністрація продовжує запрошувати перевізників до співпраці не лише з нашого району, а й з інших регіонів. Зокрема вже місяць не ходить автобус на Канави, і це не єдиний проблемний маршрут на сьогодні.
Готуючи матеріал, ми запропонували вивчити питання прямого сполучення Кобеляки-Кременчук. На жаль, нині кобеляцьким студентам доводиться їхати три години, через усі села, щоб добратися до сусіднього райцентру. І це при тому, що існує прямий шлях, який можна подолати за половину цього часу. Якби такий автобус ходив двічі на тиждень (приміром, у п’ятницю і неділю), то студенти, які навчаються у Кременчуці, були б дуже задоволені. Ірина Михайлівна назвала нашу пропозицію доречною і наступного дня повідомила: «Нас цей маршрут зацікавив, будемо шукати перевізника».
Наостанок повідомимо ще про деякі зміни. Раніше люди, які приїжджали на потязі до Біликів, іноді не встигали на останній рейс автобуса на Кобеляки, що відправлявся о 17:20. Відтепер змінено розклад руху за маршрутом Кобеляки–Білики. Останній рейс відправлятиметься о 17:40. Щасливої дороги!
Додати коментар