З настанням теплих днів сотні людей потягнуться на відпочинок до берегів річок та водойм.
Та на жаль, у більшості випадків після таких відвідин природи на берегах і у воді залишаються купи пляшок, поліетиленових упаковок та іншого непотребу.
А часто можна бачити і таке: щоб сумістити приємне з корисним деякі автовласники заганяють автомобіль прямо у воду і миють його, не зважаючи на те, що довкола по воді розходяться райдужні плями від мастила.
Такий «відпочинок» призводить до жахливого вигляду прибережної зони та незадовільного санітарного стану. Але від сміття потерпають не тільки люди, а й мешканці підводного світу.
Більшість людей навіть не здогадуються, що риба дуже вразлива до різних запахів, вона розпізнає навіть ті хімічні елементи, які для людей та сухопутних тварин зовсім не пахнуть. Науковці-іхтіологи провели такий експеримент: у великий акваріум, де містилась голодна риба, кинули корм. А в цей же час у воду біля корму занурили предмет з нетоскичним, але стійким запахом. І риба зразу ж відпливла в протилежний бік акваріуму, незважаючи на голод.
У річках «кормова база» та природні нерестилища знаходяться в основному біля берегів, де найбільше водоростей. Але «підкріпитися» цим кормом або відкласти ікру заважають запахи від сміття та різного непотребу, викинутого в річку. Такими діями люди, навіть не бажаючи цього, зменшують рибні запаси нашого краю.
Тож, не забруднюйте водойми, вони ще знадобляться нашим дітям та онукам.
Додати коментар