«Чорнобиль назавжди залишиться в наших душах чорною, страшною безоднею»
Весною 1986 року невелике провінційне містечко Чорнобиль стало відоме всьому світові. Тут сталася страшна трагедія, яка забрала життя багатьох людей і буде це робити протягом ще багатьох років.
26 квітня в Кобеляках відзначали 25-річницю з дня вибуху на Чорнобильській АЕС. Багато людей зібралося зранку біля пам’ятника Чорнобильської катастрофи. Микола Павлюк, який був у складі ліквідаторів, виступив від їхнього імені. «Багато чого ми не розуміли, — каже Микола Іванович, — це вже потім все відбилось на нашому здоров’ї. Ми працювали пліч-о-пліч не заради слави чи грошей, ми робили свою справу в ім’я здоров’я та життя всіх інших людей на цій землі».
Анатолій Таранушич провів паралель між Україною та Японією. Та причиною аварії в Чорнобилі був людський фактор, а в Японії — природний. «Завдяки світовому саміту, який відбувся нещодавно, — каже Анатолій Олексійович, — нашій державі вдалося зібрати 550 мільйонів євро, адже терміново потрібно будувати нове укриття, строк якого закінчується вже через п’ять років. Матимемо надію, що подібна трагедія не повториться».
Пам’ять світової трагедії вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника Чорнобильської катастрофи.
«Чорнобиль і досі дає про себе знати, — каже ліквідатор аварії Олександр Койнаш. — Радіоактивне забруднення величезних територій, рік, озер, міст і сіл — це лише частина трагедії. Головним на землі лишається людське життя, і саме воно опинилося під загрозою. Ні для кого не є секретом, що після чорнобильської трагедії померло багато людей, ще більше захворіло, і страшні показники продовжують неухильно зростати. Чорнобиль назавжди залишиться в наших душах чорною, страшною безоднею».
Додати коментар