27 листопада відбулася чергова сесія Новосанжарської селищної ради. Депутати розглянули шість питань і, зокрема, висловили незадоволення роботою новосанжарських правоохоронців.
«Міліцейське» питання стояло у порядку денному під номером один. Перед депутатами мав звітуватися за проведену роботу станший дільничний інспектор Євген Старостін. Але натомість районні правоохоронці делегували на сесію інспектора по зв’язках із громадськістю старшого лейтенанта Оксану Грузін. Вона зачитала звіт, короткий зміст якого зводився до наступного — кількість злочинів зменшується, профілактичні заходи приносять чудові результати, взаємодія із громадськими формуваннями на високому рівні. Але депутати чомусь таким вичерпним звітом виявилися не задоволеними.
— Я вашій статистиці не вірю! — Запально вигукнула депутат Зінаїда Кучєшова. — Вона на 90 % брехлива!
— Як може зменшуватися кількість зареєстрованих крадіжок, коли суттєво зменшили суму, при якій порушується кримінальна справа? — Здивувався обізнаний у юридичних тонкощах Михайло Шуліпа. — Виходить, ви їх просто не реєструєте? До речі, а чому ввечері на вулицях немає патрульно-постової служби? А при соціалізмі була!
Депутатів спробував заспокоїти селищний голова Андрій Река.
— Всі проблеми починаються із того, що у Нових Санжарах вже довгий час немає постійного дільничного. Присилають гарних молодих хлопців, але ж… я навіть прізвища їх не встигаю запам’ятати, як їх перекидають на інше місце. І так постійно. А дільничний має бути серед людей, відмінно знати свою дільницю, тоді і профілактика буде, і розкриття злочинів. От за Санжари відповідає Старостін. А де він зараз? У Полтаві. Отож. Його то туди посилають, то у групі, то ще кудись. А коли ж йому все встигати?
Врахувавши всі висловлені претензії, депутати вирішили звернутися із листом до начальника райвідділу міліції з проханням врегулювати кадрові питання і забезпечити селище постійним дільничним. Андрій Река додав, що аналогічні листи відправлять у головне управління генерал-майору Михайлу Цимбалюку та у Міністерство внутрішніх справ України.
На противагу критиці новосанжарських правоохоронців, селищні депутати позитивно оцінили діяльність громадського формування, яке очолює Василь Радчич, а також злагоджену роботу на масових заходах місцевих даїшників.
Швидко розглянувши бюджетне питання, депутати перейшли до наступного.
— Державна податкова інспекція тисне на нас і пропонує змінити розмір фіксованого податку, — пояснила секретар селищної ради Валентина Олянич. — Сьогодні він становить 60 гривень, збільшити можна максимум до 80.
Після нетривалого обговорення депутати вирішили ніяких змін не приймати і відкласти це питання до «кращих» часів. Адже в умовах кризи, будь-яке збільшення податків не викличе нічого, окрім незадоволення та роздратування з боку його платників.
— Нехай податкова шукає там, де є незадекларовані доходи, — порадив Михайло Шуліпа.
А от розроблений селищним комунгоспом тариф на підключення нового абонента до водомережі депутати затвердили, нехай і після гарячих суперечок. Тепер ця послуга обійдеться мешканцю селища у 205 гривень 36 копійок.
На прохання громадської організації інвалідів «Клото», депутати виділили 2 тисячі гривень для проведення щорічного фестивалю «Листопад надій». Допомагати інвалідам вирішили постійно, для чого затвердили на майбутнє відповідну статтю видатків у селищному бюджеті.
Наостанок новосанжарські народні обранці затвердили чергову порцію заяв на безкоштовну приватизацію землі і сесію завершили.
Автор:Володимир Паршевлюк, exo.in.ua'>ЕХО з регіону
Додати коментар