У Дрижиній Греблі двоє вихідців із Кавказу нелегально виготовляли сир «Сулугуні».
Кілька днів тому співробітники Кобеляцького райвідділу внутрішніх справ отримали оперативну інформацію про те, що в селі Дрижина Гребля двоє громадян Грузії скупляють у місцевих жителів молоко. Грузини платили селянам по 2–2,5 гривні за літр і за день закупляли до 150 літрів сировини. У принципі, нічого протизаконного у подібному виді діяльності немає. Ні Конституція України, ні інші закони не забороняють громадянам інших держав закупляти сільськогосподарську продукцію. Документи на тимчасове проживання у кавказців були. Але все за тією ж оперативною інформацією, грузини відкрили у Дрижиній Греблі міні-цех по виробництву сиру. Причому, працювали, не маючи жодних дозвільних документів.
9 червня у Дрижину Греблю виїхала група співробітників Кобеляцького райвідділу внутрішніх справ на чолі з начальником Сергієм Терелою та його заступником Миколою Подобрим. Слідчо-оперативні дії проводили слідчий Руслана Потапенко та оперуповноважений СДСБЕЗ Ігор Федь.
На місці оперативна інформація підтвердилась. Дійсно, в одній із сільських садиб грузини влаштували підпільний цех. Виробляли у ньому досить популярний серед споживачів копчений сир «Сулугуні». Про це свідчили численні докази: пластиковий посуд з молоком та закваскою бактерій для зброджування, пляшечки із реактивом «Рідкий дим», лактометр та інше обладнання. Знайшли правоохоронці й книгу обліку виробленої продукції. Згідно із нею та зі слів підпільників-сироварів, за день вони виготовляли по 10–15 кілограмів сиру. А реалізовували його нібито на ринках Дніпропетровська. Вартість кілограма такого «самопального» «сулугуні» складає 50 гривень.
Звичайно ж, ніяких дозволів на провадження своєї діяльності грузинські сировари не мали. А варили свій «сулугуні» в умовах абсолютної антисанітарії. Основний виробничий цех вони взагалі розмістили в сараї, де раніше утримувалась худоба. Годі й говорити, що ніхто той «сулугуні» не коптив. Для того, щоб було і дешево, і сердито, застосовували вже згаданий розчин «Рідкий дим».
Після візиту міліціонерів підпільникам довелось згорнути свою діяльність. Посуд і обладнання у них вилучили. А молоко і вже виготовлений сир грузинам довелось власноруч засипати хлорним вапном.
Зараз вирішується питання про порушення проти гостей із Кавказу кримінальної справи.
Додати коментар