До редакції звернулася мешканка міста Кобеляки Людмила Григорович, яка проживає по вулиці Комсомольській, 4.
Вона розповіла, що у її сусідки по будинку після довготривалих злив обвалилася частина стіни у квартирі. Так як родичів у неї немає, то і допомогти їй у цьому нікому. Журналіст «ЕХО» завітала до цього будинку.
Ще здалеку від дороги видно повалену частину стіни та розсипану цеглу біля неї. Коли ми завітали до цієї квартири, то ще з порогу нас зустріла 93-річна Раїса Пархоменко. Коли вона почула про мету нашого візиту, то розплакалась, запросила до хати і крізь сльози розказала про свою ситуацію.
«Я б і сама заплатила за ремонт, — каже Раїса Яківна, — якби було не дуже дорого. Я ж не знаю скільки це буде стояти. Та якби ще найти того, хто зробить. Уже місяць як стіна стоїть розвалена. А я нікуди дойти сама не можу. Дуже переживаю, бо цеглу потихеньку розтягують. Уже тридцять третій год як ремонт робили. Родичів немає, сестру в том году поховала. Помогти нема кому. От тільки нянька приходить двічі на тиждень: їсти купляє та воду носить. А у мою біду ніхто не хоче мішаться. Стіну можна давно вже було зробити, так нікому, крім мене, діла до неї немає».
Сусід цієї бабусі Сергій Тихоненко розповів: «Мешканці будинку зверталися у всі служби міста. Вони порадили, щоб ми збирали збори та складалися. Та ніхто до нас не прийшов і не сказав, скільки треба грошей. Це ж має хтось подивитися, скласти кошторис. Та й дощі вже давно закінчились. Три квартири у цьому будинку у приватній власності, а три — ні. Якби у бабусі були сини або дочки, то допомогли б відремонтувати. А так як вона сама, то не в змозі нічого зробити. Ми хвилюємося, якщо стіна ще трішки посиплеться, то завалиться пів будинку, це точно. Дехто із сусідів здавати не хоче. Кажуть, що бабка дуже вредна і робити для неї нічого не будуть». А Людмила Григорович зі своєї сторони додала: «Будинок із 1918 року. Капітальний ремонт мав бути у 86 році, та нічого не робилося. У квартирах у всіх тече стеля. Кожен намагається своїми силами відремонтувати, та цього недостатньо».
Ми звернулись до Сергія Галушка, щоб він прокоментував цю ситуацію. «На останньому виконкомі розглядалось це питання, — каже Сергій Станіславович. Відразу після нього ми з Іваном Дяченком пішли до цієї бабусі. Виявляється, вона довготривалий час працювала у міській раді прибиральницею. І міська рада надала їй квартиру. Вона не перебуває у комунальній власності і не приватизована. У бабусі немає родичів, щоб допомогли з ремонтом. Та Раїса Яківна погодилася сама оплатити матеріали. Іван Дяченко направить для роботи майстра. А роботи там багато. Для початку потрібно демонтувати стіну, залити фундамент, потім покласти вже нову стіну. Загалом, на матеріали потрібно близько шести тисяч. Та бабуся, знаходячись при світлому розумі, погодилась».
Додати коментар