Спрощена система за новими правилами з 1 січня 2012 року
Маєте запитання —телефонуйте!
9,10 грудня 2011 року: з 11:00 до 12:00 за телефоном: 3–25–93 заступник голови комісії з проведення реорганізації Кременчуцької ОДПІ, в. о.заступника начальника Кременчуцької ОДПІ Олег Вікторович Савченко відповідає на запитання: нововведення Податкового кодексу, подання звітності в електронному вигляді, з питань діяльності відділення та протидії мінімізації доходів, податкового зобов'язання, адаптації податкового законодавства України до законодавства ЄС та проти мінімізації доходів, з питання порядку звернень громадян та проблемних питань в оподаткуванні, прибутковості підприємств, оподаткування доходів фізичних осіб, питання умов надання соціальної пільги, отримання «зарплати в конвертах», оподаткування прибутку підприємств, спрощена система оподаткування, порядок надання публічної інформації.
Спрощена система за новими правилами з 1 січня 2012 року
З 1 січня 2012 року спрощена система оподаткування, обліку та звітності для суб’єктів господарювання встановлюватиметься виключно в умовах Податкового кодексу України. Зміни, внесені до спрощеної системи, створять умови для ведення бізнесу суб’єктами малого підприємництва.
Законом передбачено запровадження нового підходу до класифікації малого бізнесу відповідно до річного обігу, реєстрацію „спрощенців” як платників ПДВ. Це створить рівні умови з суб’єктами господарювання, що працюють на загальній системі оподаткування. Збільшення розміру ставки податку за кожного найманого працівника не передбачено.
Для фізичних осіб — підприємців, які не є платниками ПДВ, передбачено ведення лише книги обліку доходів. Фізичні особи — підприємці, які є платниками ПДВ, будуть вести облік доходів та витрат за формою та в порядку, визначеному Мінфіном.
Законом уточнено перелік видів діяльності, на які не може поширюватися спрощена система оподаткування.
З введенням у дію Податкового кодексу спостерігається позитивна тенденція до зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів. З метою зменшення втручання у діяльність підприємців, у цьому році було обмежено проведення перевірок малого бізнесу. Довідки за тел.:3–16–35.
Податкова соціальна пільга для батьків, які мають на утриманні двох і більше дітей
Відповідно до пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 100 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.
Згідно зі ст. 1 розділу ХІХ ПКУ до 31 грудня 2014 року для цілей застосування пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. Відповідно до пп. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 ПКУ платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100 % суми пільги, яка визначена пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, у розрахунку на кожну таку дитину. Згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку та у розмірі, передбачених пп. 169.1.2 та пп. «а» і «б» пп. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, визначається як добуток суми, визначеної у абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, та відповідної кількості дітей.
Додати коментар