Через 2-3 роки в районі можуть ліквідувати всі смітники
Рубрика «Ходять чутки, що...»
Ходять чутки, що: невдовзі сумнозвісне ганжівське звалище припинить своє існування. Як і всі інші звалища і смітники на території Кобеляцького району. А весь непотріб — від паперу до сухого гілля збиратимуть, вивозитимуть і перероблятимуть іноземні бізнесмени.
Дана інформація поки що розповсюджується лише в коридорах влади. І хоча вона за своєю неймовірністю більше підходить до рубрики «першоквітневий жарт», ми вирішили її перевірити. І виявилося, що ця чутка є зовсім не безпідставною.
Дійсно, в Полтавській області збираються впроваджувати «пілотний» для України проект з утилізації побутових відходів. Ініціатором є таке собі ТОВ «Технопарк Комплекс Т». Керівники цього товариства з обмеженою відповідальністю збираються збудувати в Кременчуцькому районі сміттєпереробний завод потужністю 100000-160000 тонн на рік. Збирати сміття планують на території Семенівського, Глобинського, Козельщинського, Кобеляцького і Кременчуцького районів. Основними постачальниками непотребу, безумовно, будуть Кременчук і Комсомольськ. А в згаданих районах збудують сортувальні станції для збору сміття.
У Кобеляцькому районі така станція, швидше за все, буде облаштована поряд із ганжівським звалищем. На ній, теоретично, будуть збирати і сортувати 12-15 тисяч тонн сміття в рік. Нині із Кобеляк у Ганжівку щорічно вивозять 8 тисяч тонн відходів. Орієнтовна кількість працюючих на такій станції — 50 чоловік.
Крім будівництва заводу і станцій, бізнесмени мають забезпечити всі населені пункти контейнерами місткістю 1,1 кубічний метр та 16 кубометрів. Збирати планують все — як традиційні відходи, так і спиляне гілля. Із цього мотлоху вироблятимуть бензин та будівельні матеріали. Існуючу в комунальних підприємствах техніку та контейнери бізнесмени візьмуть в концесію. Вони ж, швидше за все, встановлюватимуть і тариф за вивезення сміття. Хоча, нібито, обіцяють на 2-3 роки «заморозити» його.
Якщо все йтиме згідно із планом, то завод і сортувальні станції запрацюють у кінці 2013-2014 році. В ідеалі робота цього сміттєпереробного комплексу повністю звільнить територію Полтавщини від звалищ та смітників. Не виключений і варіант, що через кілька років сміття вивозитимуть безкоштовно за рахунок отриманого прибутку.