Їх прислали. І вони працюють
Цифрове ефірне телебачення у форматі Т2 дісталося Нових Санжар. Перші щасливчики отримали цифрові тюнери безкоштовно. Щоправда, використовувати їх збираються далеко не всі.
Нагадаємо, 21-го березня Кабінет міністрів України прийняв постанову «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення», розроблену Держкомтелерадіо України. Згідно з цією постановою, телетюнери для цифрового телебачення соціально малозахищені громадяни отримають безкоштовно. Держбюджетом на 2012 рік на ці цілі передбачено 350 млн. 120 тис. грн, за які цього року планується забезпечити телетюнерами 685-695 тисяч сімей.
У Новосанжарському районі на безкоштовне отримання тюнерів можуть розраховувати понад 1800 чоловік. Тиждень тому перші мешканці району отримали посилки зі своїми цифровими тюнерами. Ми вирішили поцікавитись, чи легко підключити цей цифровий тюнер, як він працює та які канали показує.
В управлінні праці та соціального захисту населення нам продемонстрували список перших власників цифрових тюнерів. І до деяких з них ми вирішили завітати.
— Тюнер отримав учора. Поштар приніс, — підтвердив мешканець Першотравневої Микола Русин, — правда, він так у коробці і лежить, ще його не розпечатував.
Далі чоловік розповів, що телевізійні канали дивиться через стару «польську» антену. Її йому вистачає, щоб приймати у нормальній якості «Інтер», «1+1» та «Лтаву».
— А для чого їх більше? Їх хватить і тих, що є! — підсумував Микола Михайлович.
Житель вулиці Жовтневої Микола Вовнянко також свій цифровий тюнер уже отримав. Але підключати його не поспішає. Із цілком практичних міркувань. До його телевізора підключені дві супутникових антени, які приймають величезну кількість каналів. Говорить, що не вистачає лише спортивних, але щоб переглядати їх у пакеті «НТВ+», достатньо придбати спеціальну карточку. Стара польська антена у чоловіка також є, але нею давно не користуються. Що ж до цифрового тюнера, то Микола Петрович вагається — що з ним робити. Говорить, що, можливо, продасть тому, хто потребує більш якісного сигналу у телевізорі.
— Але хто купить за 500 гривень таку коробочку до старої антени? — риторично запитує він.
Проте не всі власники нових тюнерів лишають їх лежати нерозпечатаними у коробках. Третій новосанжарець, до якого ми завітали — Олег Лелюх із Садового — продемонстрував нам підключений тюнер у роботі.
Чоловік розповів, що цифровий тюнер марки «Strong 8500» отримав 18-го липня. І практично одразу ж підключив. Зробити це було нескладно. Тюнер до телевізора підключається за допомогою трьох «тюльпанів», як і тюнери від супутникових тарілок. У інший роз’єм вставляється кабель від тієї ж звичайної «польської» антени. За допомогою пульту вмикається «Автопошук каналів». І після його завершення можна дивитись телебачення вже у цифровому форматі.
— Антену я повернув у сторону вишки, яка стоїть на горі при виїзді з Нових Санжар на Полтаву. Зараз вона ловить 16 каналів. Третина з них поки що працюють у тестовому режимі, — пояснив нам Олег Лелюх.
Чоловік розповів нам, що раніше за допомогою «полячки» у нормальній якості можна було дивитися три канали. Інші «сніжили». Щоб добре налаштувати якийсь канал, потрібно було обертати антену. Під час Євро чоловікові довелося підняти її на максимальну висоту, щоб можна було зловити якісний сигнал і подивитися футбольні матчі.
— Тепер можу антену опустити. Цифровий сигнал вона ловитиме і внизу, — пояснив Олег Дмитрович.
Він витягає із тумбочки коробку з-під тюнера і демонструє нам. У коробці — досить детальна інструкція українською мовою та гарантійний талон, у якому написано, що при правильному користуванні тюнер пропрацює не менше 7 років. Просто на коробці вказана і ціна — 487 гривень. У Інтернеті за подібний цифровий ефірний DVB-T2 ресивер «Strong 8500» прохають 555 гривень та дають гарантію 12 місяців.
Після цього Олег Лелюх демонструє нам цифровий тюнер у дії. Перемикає на телевізорі кілька загальнонаціональних каналів: «Інтер», «ІСТV», «УТ-1».
— Якість досить гарна. Правда, я чув, що це зараз стандартний цифровий сигнал, а вони можуть увімкнути ще кращу якість. Та, в принципі, і цієї вистачає.
Картинка на телевізорі справді видається досить якісною. Звичайно, це не мерехтіння та перешкоди, які трапляються при перегляді напряму через «польську» антену.
Отже, сталося. Цифрове телебачення разом із безкоштовними тюнерами незабаром прийде і до сотень інших мешканців Новосанжарського району. Що радує? На прикладі Олега Лелюха ми переконалися, що: 1) підключити тюнер зовсім не складно; 2) він працює і дає стійкий та якісний сигнал. Що не радує? Навіть безкоштовні тюнери виявляться непотрібні тим мешканцям району, які за останні роки встигли придбати до своїх телевізорів супутникове обладнання. А таких у районі досить багато. Зрештою, слід порадіти за тих, кому цифрові тюнери були дійсно необхідні. Лише завдяки їм ці мешканці нашого району зможуть нарешті подивитись багато каналів у хорошій якості.
Список каналів, які будуть показувати у цифровому ефірному мовленні:
1. «Інтер»
2. ТРК «України»
3. «1+1»
4. «НТН»
5. «К-1»
6. «УТ-1»
7. ICTV.
8 «Enter-фільм»
9. «MTV-Україна»
10. «Тоніс»
11. СТБ
12. ТЕТ
13. «К-2»
14. «Новий канал»
15. «М-1»
16. «5-й канал»
17. «Мега»
18. «Ентер-музика»
19. «Star-TV»
20. «Погода-ТБ»
21. «Хокей»
22. НЛО-ТБ
23. «Реал Істейт-ТБ»
24. «Голдберрі»
25. «Ескулап ТБ»
26. «Кіноточка»
27. «Банк ТБ»
28. «Вінтаж»
29. ТРК «Донбас»
30. ДОГ ТРК