Німецькі індики в Сухій Маячці
У Сухій Маячці з’явилось підприємство, яке спеціалізується на вирощенні породистих індиків. Уже цієї осені мешканці району зможуть придбати там птицю для своїх господарств.
Птахівництво є однією з найважливіших галузей агропромислового комплексу України і світу, оскільки дає можливість отримувати високоякісні та доступні за ціною широким верствам населення білкові продукти харчування. Сьогодні ми познайомимося із приватним підприємством, яке займається одним із напрямків птахівництва — розведенням індиків. Ми розмовляємо з одним із його керівників — Аліною Курочкою.
— Де і коли було створене Ваше господарство?
— Наше господарство створене в 2012 році і знаходиться с селі Суха Маячка Новосанжарського району. Для нас дуже важливим є те, що тут існує підтримка керівництва господарюючого підприємства, а саме — Миколи Марченка та Анатолія Віденка. Вони жодного разу не відмовили нам у будь-якій допомозі.
— А чому Ви зупинили вибір саме на індиках?
— Індики — найбільш крупна птиця традиційного розведення. Вага дорослих самців сягає 35 кг, самок — 15 кг. Індики характеризуються високими м’ясними якостями. Вихід їстівних частин живої маси досягає 70 %, найбільший вихід так званого «білого» м’яса. Дуже важливою ознакою є те, що м’ясо індиків вирізняється високими смаковими і дієтичними якостями. Має високий вміст білка і велику кількість легкозасвоюваних елементів. Якщо говорити відверто, то можна зазначити, що цим напрямком птахівництва мало хто займається. Тому і вирішили закрити цю нішу. Це рішення прийняли не одразу, йому передували довготривалі бізнес планування, вивчення незнайомої до цього часу літератури.
— А звідки ви завезли птицю?
— Птицю завозили з Німеччини в добовому віці з відомої в усьому світі фірми, яка займається розведенням індиків тільки однієї породи, а саме Біг-6. Ця фірма-імпортер більше 60 років є гарантом найвищої якості, інновації та відмінного сервісу в галузі утримання і розведення індиків.
— Звідки можливість співпрацювати із закордонними партнерами?
— Закордонна співпраця нам відома давно, бо наші батьки займаються птахівництвом понад 7 років. Їхні птахівничі комплекси знаходяться на Малому Кобелячку і вони вирощують там понад 5 порід курей. Із першого року власної справи вони укладали угоди щодо співпраці з закордонними партнерами, і вже перевірено, що на них можна покластися. І нам, коли ми розпочинали розвиток свого бізнесового проекту, порекомендували закордонне партнерство.
— Що потрібно, щоб завезти птицю з-за кордону? Адже це досить клопітка справа?
— У першу чергу потрібно укласти договір з фірмою, з якою співпрацюєш. Потрібно отримати дозвіл на ввезення птиці. А основною, мабуть, умовою є велике бажання цим займатися.
— Які плани щодо розвитку підприємства?
— Основним завданням, поставленим перед нами, є відпрацювання технологічного процесу вирощування кросу Біг-6 на практиці. Також не менш важливим є напрацювання партнерських зв’язків.
— Ви декілька разів згадували породу Біг-6. Можна розповісти детальніше, що це за порода і що від неї чекати?
— Біг-6 — так звані «бройлерні індики». Вони мають найвищі вагові показники серед індиків у світі. А якщо зважати на те, що наш молодняк завезений з Німеччини, де знаходиться генетична батьківщина даного кросу, ми плануємо отримати досить високі результати. Також Біг-6 характеризується інтенсивним набором ваги. Наприклад, у 1-місячному віці самці важать 1700 г, а у 2-місячному вага вже коливається в межах 6-7 кг.
— Коли плануєте реалізацію цієї породи індиків для населення?
— За нашими планами, деякий відсоток птиці хочемо реалізувати вже під осінь.
— Вашими клієнтами можуть стати виключно оптові покупці, чи можна і простим споживачам звертатися з питань купівлі індиків?
— Так, звичайно, можна звертатися населенню. Хто ще не запасся м’ясом на зиму, будемо раді допомогти. Ми попередньо проінформуємо населення про початок продажу.