Перевірте себе у списках виборців
Протягом тижня до редакції неодноразово зверталися жителі нашого міста з проханням роз’яснити, як перевірити себе у списках виборців і що робити у тому разі, коли вас там не виявилось.
Сподіваємось, кожному виборцю уже принесли запрошення на вибори. І якщо у ньому правильно вказані ваші прізвище, ім`я та по-батькові — приходьте 28 жовтня на дільницю. А якщо вам не надійшло таке запрошення, то варто прийти до приміщення своєї дільничної виборчої комісії та перевірити, чи включені ви до списку виборців. У разі, якщо у запрошенні особисті дані написані неправильно, потрібно брати паспорт та йти до дільниці виправляти помилку.
Також виборець має право перевірити наявність у списку своїх родичів і знайомих, включення до списку осіб, які не проживають в Україні або померли. У разі з’ясування таких обставин виборець може звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до Органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про включення себе або інших осіб до списку, а також про виключення з нього. На підставі перевірки фактів викладених у заяві, Орган ведення Державного реєстру виборців прийме рішення про включення виборця в уточнений список виборців.
Уже з 22 жовтня усі зміни у списках виборців можливі лише через суд. Окрім цього, варто заздалегідь поцікавитись адресою дільниці. Межі округів можуть змінитися у порівнянні з попередніми виборами.
Ми вирішили завітати до представників виборчої дільниці за адресою Шевченка 34/37. Це приміщення Кобеляцької загальноосвітньої школи № 2. Голова дільниці Валентина Маляренко розповіла, що частіше, кобелячани не приходять, а телефонують до дільниці, аби перевірити себе в списках виборців. Якщо ж їх там не виявляється, або дані внесені неправильно, то виборець повинен прийти до дільниці з паспортом та написати заяву. Або ж одразу йти до Органу Державного реєстру за адресою вулиця Жовтнева, 1 а, і вже там виправляти помилку, або за телефонами 3-12-91, 3-38-85.
За словами Валентини Маляренко, проблемно проголосувати недієздатним людям.
— У день виборів члени виборчих комісій повинні особисто прийти до кожної недієздатної людини додому, аби та мала змогу проголосувати. Та проблемою є те, що ці люди або їхні рідні попередньо повинні принести заяву до дільниці і довідку про стан здоров’я. А як цю довідку принесе недієздатна людина у якої немає рідних? А таких я особисто нарахувала чимало. Раніше у цьому питанні нам допомагали працівники соціальних служб. Та цього року співпраці чомусь немає, — підсумувала голова виборчої дільниці.
Додати коментар