Дороги перетворилися в напрямки
Останні кілька днів вітчизняні та закордонні ЗМІ зарясніли повідомленнями про стихійні лиха, котрі дошкуляють більшості європейських держав та США. Потужні снігопади та тріскучі морози буквально паралізували транспортне сполучення, призвели до тисяч автомобільних аварій, до загибелі десятків людей. Не оминула негода й Україну.
Полтавщині, на відміну від кількох південних та східних областей України, більш-менш пощастило. І снігу в нас випало менше, і сильного вітру не було. Та все ж на 3–4 дні більшість автодоріг області стали практично непридатними для автомобільного руху. Так, до редакції «ЕХО» раз по раз телефонували жителі Біликів. Вони скаржились на те, що після дощу і наступного за ним морозу автодорога до Кобеляк перетворилась у суцільну ковзанку. І посипати її піском із сіллю ніхто навіть не збирається. В результаті транспортне сполучення між селищем та райцентром було практично припинене.
В самих же Кобеляках дороги чистити почали одразу після закінчення снігопаду, тобто в суботу ввечері. Продовжились роботи в неділю, а деякі вулиці дочищали ще в понеділок. Щоправда, недільне розчищення стало своєрідною «ведмежою послугою» для автомобілістів і пішоходів. Все ті ж дощ і мороз зробили почищені дороги льодяною ковзанкою. Машини із піском вийшли на автодороги із деяким запізненням. Через це великовагові автомобілі «буксували» на підйомах і створювали довжелезні «корки». За словами секретаря міськради Сергія Галушко, в деякі години своєрідна «черга» із автомобілів розтягувалась від кафе «Левада» до кафе «Філін». А це близько двох кілометрів. Сам Сергій Станіславович вважає, що міські комунальники, в цілому, нормально відреагували на наступ стихії. Він говорить: «Ми задіяли чотири одиниці техніки Міської сервісної служби. В сторонній допомозі потреби не було. Хотів би відзначити працівників «Райавтодору», які миттєво реагували на сигнали про автомобільні «корки», розтягували своєю технікою вантажівки, посипали дороги піском. Вони працювали на вулицях Шевченка, Червоноармійської, Фрунзе і Дніпропетровській, які хоча й перетинають Кобеляки, але місту не належать. Надходили до нас і скарги від кобелячани. Люди вважають, що міські служби із деяким запізненням почали обробляти дороги піском і сіллю. Але цьому є пояснення. Справа в тому, що при температурі нижче 12 градусів даний реагент, ця суміш, не діє. І сипати її на дорогу — марна трата зусиль. Як тільки трішки потепліло, комунальники взялись за роботу.
Ось як прокоментували ситуацію інші посадовці, чиї повноваження пов’язані із автомобільним рухом.
Володимир Скубій, начальник «Райавтодору»: «От ці журналісти, приходять лише тоді, коли в нас проблеми. Так, проблема з розчищенням доріг є. Вона має свою причину і не пов’язана ні зі снігом, ні з льодом, ні, тим більше, з якимось нашим небажанням працювати. Єдина причина проблем, які виникли з розчищенням доріг — відсутність грошей. Служба автомобільних доріг виділила Полтавській області більше 20 мільйонів гривень. Але гроші ці «зависли» в Держказначействі. Не «проходять» і платежі із місцевих бюджетів. В результаті лише наш «Райавтодор» має борги перед організаціями-постачальниками в сумі близько 180 тисяч гривень. Нам зараз для нормальної роботи потрібно 1,5 тони дизпалива на добу. А отримуємо ми 200 літрів. І щоб їх мати потрібно з’їздити за спеціальними талонами в Полтаву. Ми за ці дні використали більшу частину із 630 тон заготовленої заздалегідь піщано-сольової суміші. Потрібно поповнювати запас. Вагон із сіллю стоїть в Бутенках. Але її потрібно ще привезти в Кобеляки і перемішати із піском. А дизпалива немає. Щодо Біликів… З початку цього тижня наша служба розчистила там дороги від снігу. А ось поборотись із льодом ми не змогли… Грошей немає. Хотів би відзначити деяких сільгоспвиробників, які прийшли на допомогу шляховикам. Добре потрудилась на розчищенні доріг техніка кооперативу «Радянський», який очолює Микола Андрієнко та фермерського господарства «Громада» на чолі з Сергієм Жуком».
Володимир Голтвянський, начальник ВДАІ Кобеляцького району: «На щастя, на тижні, що минає ми не зафіксували серйозних ДТП. Водії були обережними, та й стан дороги не дозволяв їм розганятися. Але працювати нашим співробітникам довелось більше, ніж зазвичай. Андрій Федоренко, Олександр Нестеренко, Леонід Діхнич чергували на дорозі і вдень, і вночі. Їм доводилось і функції регулювальників виконувати, і в разі чого, шляховиків на проблемні ділянки дороги викликати».
Синоптики обіцяють значне потепління, яке протягнеться аж до понеділка. Лід на дорогах відтане, і вони стануть більш-менш придатними для руху. Але судячи з усього до кінця зими грошей у шляховиків не буде. А тому автомобілістам краще возити в салоні лопату. Можна й відро з піском в багажник покласти.
Додати коментар