Башта на поплавках
До редакції звернулись кобелячани, які повідомили, що водонапірна вежа, що розташована поблизу парку Перемоги, протікає і подекуди на вежі можна побачити бурульки.
Аби підтвердити цю інформацію ми особисто приїхали до водонапірної вежі, що розташована поблизу парку Перемоги. Дійсно, ми побачили, що стіни вежі здебільшого вологі, а з однієї сторони з’явились бурульки невеликого розміру.
За коментарем ми звернулися до директора комунального підприємства «Водоканал» Івана Дяченка. Він повідомив, що водонапірна вежа на даний час у аварійному стані не знаходиться і функціонує. Хоча про проблему з її протіканням знає.
— Ця вежа збудована ще за радянською системою і працює на поплавках. Буває, що один з поплавків не спрацьовує. Тоді вода починає бігти через верх. Так трапляється часто. Особливо, на вихідних. Якщо ж така ситуація виникає в будній день, то працівники «Водоканалу» оперативно виїжджають на місце і підкручують або ж замінюють поплавок на новий, — каже Іван Іванович.
А загалом, за його словами, у місті функціонують три водонапірні вежі. Одна з них, по вулиці Дружби, протікала постійно. Та минулого тижня до Кобеляк приїжджали спеціалісти з Києва, які встановили там новий енергозберігаючий ресурс — японський інвектор, придбаний міською владою за 40 тисяч гривень. Відтепер саме інвектор регулює тиск в системі, а не водонапірна вежа, як це було раніше. Наразі вежа відключена. І за словами Івана Івановича, вона вже не потрібна. У планах керівництва «Водоканалу» поставити такий інвектор і замість водонапірної вежі поблизу парку Перемоги, аби мати змогу і її відключити.
— До речі, таку інвекторну систему впроваджують у більшості великих міст України, — зазначив Іван Дяченко. — Ми також намагаємося впровадити інноваційні технології і в нашому, хоч і не великому, місті.
Що стосується третьої вежі, яка знаходиться в мікрорайоні Ведмедівка по вулиці Куйбишева, то за словами директора «Водоканалу», вона в гарному стані і не протікає. Тому проблем із нею немає.