«Випускників педуніверситету потрібно забезпечити роботою!»
26-го квітня у Новосанжарському НВК відбулася колегія відділу освіти. Її учасники обговорювали важливість застосування в навчальному процесі інформаційно-комунікаційних технологій та профілактику правопорушень серед учнів на літніх канікулах.
Розпочалася колегія з виступу Тетяни Лапіної, методиста з початкової освіти та математичних дисциплін Новосанжарського відділу освіти, яка розповіла про необхідність комп’ютерних технологій у сучасному навчально-виховному процесі.
— На сьогодні далеко не всі вчителі осмислюють неминучість переходу на нові технології. Педагоги старшого віку часто не мають навичок роботи за комп’ютером, тому неохоче застосовують ІКТ на уроках, бо почуваються незручно перед учнями, які зазвичай добре користуються сучасною технікою, — сказала Тетяна Лапіна.
Також вона наголосила на тому, що кожна школа повинна мати власний сайт та попрохала директорів регулярно відвідувати сайт Новосанжарського відділу освіти.
Жанна Нестеренко, методист з кадрової роботи, проінформувала присутніх про правильність ведення шкільної документації.
Наталія Дев’ятко, методист з суспільно-гуманітарних дисциплін, під час свого виступу говорила про виконання програми з правової освіти. Зокрема наголосила на важливості правовиховної роботи з початком літніх канікул.
— Правопорушення можуть скоїти учні будь-якої школи, тому вчителям слід приділяти максимум уваги дітям середньої ланки, тобто тим, які входять у групу ризику. Перед канікулами потрібно провести загальні батьківські збори, де обговорити профілактику правопорушень, — розповіла Наталія Олександрівна. Також вона зауважила, що проблемних учнів необхідно залучити до шкільних таборів відпочинку, які розпочнуть діяти по закінченні занять. Адже це хороша нагода проконтролювати їхню поведінку.
На завершення колегії виступив начальних Новосанжарського відділу освіти Юрій Зінченко. Він повідомив, що цього року необхідно забезпечити робочими місцями 12 випускників Полтавського педагогічного університету, які навчалися на держзамовлення за направленнями.
— Якщо ми їм не надамо роботу, то кожен випускник повинен буде сплатити державі ту суму коштів, яка була витрачена за 5 років його навчання. А це 90 тисяч гривень. У багатьох школах району деякі вчителі читають предмети не за спеціальністю. Отже, їх доведеться замінити молодими спеціалістами, — підсумував Юрій Миколайович.
Наостанок начальник відділу подякував колегам за активну участь у Дні довкілля.