«Серед боржників — далеко не бідні люди»
Минулого тижня відбулась чергова зустріч ветеранів. На ній говорили про туберкульоз та газопостачання.
На зустріч запросили лікаря-фтизіатра Наталію Каун та начальника районного газового господарства Петра Маника. Лікар зупинилася на актуальності проблеми поширення туберкульозу. Вона розповіла, що в районі сьогодні працюють два туберкульозні кабінети. І один із них знаходиться в поліклінічному відділенні Кобеляцької ЦРЛ. Там лікуються небацелярні хворі. Та багато інфікованих проходять курс лікування вдома. Та головне, на чому наголосила лікар, сьогодні немає хворих на туберкульоз, які б відмовлялися від медичної допомоги.
— Ми маємо всі необхідні препарати для лікування, — каже Наталія Миколаївна. — Вони — дорогі. Для інфікованих, до речі, — безкоштовні. Тому за хворими не ганяємось, вони самі виявляють бажання лікуватись. Цього року на медикаменти з державного бюджету витрачено 70 тисяч гривень. З районного — ні копійки.
За словами фтизіатра, курс лікування становить від шести до двадцяти місяців. Виявленням хворих повинен займатися Кобеляцький центр первинної медико-санітарної допомоги. А лікуванням — лікарі районної лікарні.
— Та поряд зі змінами в роботі медичних закладів району, у моїй не змінилося нічого, — додала фтизіатр. — Радує, що цього року серед хворих на туберкульоз не було виявлено дітей.
Насамкінець своєї доповіді лікар нагадала, що обстеження необхідно проходити раз на рік. А медичним працівникам — двічі. І додала, що відсоток вилікуваних щороку зростає. Особливо, якщо хвороба була виявлена на ранній стадії.
Наступним перед ветеранами виступив Петро Маник. Він зупинився на питанні цін за газопостачання. І розповів, що наприкінці кожного року працівники газового господарства проводять перерахунок спожитих обсягів газу. Також нагадав, що існує чотири цінові категорії.
— Хто не вклався в одну з них — плата за спожитий газ буде вищою. Кому ж, навпаки, вдалося зекономити, то ціна, відповідно, буде нижчою. Також можна проводити перерахунок за результатами півріччя, — розповів Маник.
За його словами, на сьогоднішній день працівниками газового господарства приділяється велика увага до правильної експлуатації димових та вентиляційних каналів. Мовляв, дев’яносто відсотків нещасних випадків, пов’язаних із газом, трапляються через неправильну їхню експлуатацію. І додав, що відсутність у споживача акту обстеження димових та вентиляційних каналів є причиною припинення послуг із газопостачання.
Також Петро Маник розповів про проблему самовільної заміни газових приладів. Він зазначив, що при заміні або зміні їхнього розташування необхідно змінювати проект.
— Звісно, монтаж газових приладів може виконати будь-яка спеціалізована організація, — сказав Маник, — та це повинна робити лише ліцензована особа.
Насамкінець присутні поцікавились у начальника газового господарства, серед якої верстви населення найбільше боржників. Він відповів, що пенсіонери — особливо дисципліновані в цьому питанні. А серед боржників — далеко не бідні люди.
— Та ми боремося з боржниками, — підсумував Петро Маник. — Для прикладу, на сьогоднішній день у нас більше п’ятдесяти позовів до суду за заборгованість.
Додати коментар