Геннадій Супрун став головою районної ради
На позачерговій сесії ради депутати прийняли відставку з посади Володимира Левицького і проголосували за його наступника.
Події «кривавого четверга» змінили Україну. Вертикаль влади Партії Регіонів почала руйнуватися на всій протяжності — від гори до низу. Полтавщина не стала винятком. Спочатку оголосив про відставку голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко, потім — голова Новосанжарської райдержадміністрації Сергій Шовкопляс. На початку тижня з’явилася інформація, що готовий піти з посади голова Новосанжарської районної ради Володимир Левицький. А вже на середу, 26 лютого, він скликав позачергову сесію районної ради.
Ще до її початку Новими Санжарами поповзли вперті чутки про те, що колишня фракція Партії Регіонів спробує поставити на посаду голови якусь нейтральну і максимально лояльну людину. Це стривожило представників новосанжарського майдану. І вони пообіцяли прийти на засідання сесії і висловити свою думку з приводу кандидатури наступного голови.
О 9:00 під стінами Новосанжарської райдержадміністрації збираються учасники віче. Вони цікавляться тим, кого влада пропонує на посаду голови. Хтось називає кандидатуру колишнього голови районної ради Володимира Петрушка.
— Ми за Супруна! Він на Майдані був, ми його підтримаєм! — говорять чоловіки, які виходять із мікроавтобуса біля адмінбудівлі.
До початку сесії біля будівлі збираються близько ста чоловік. Повз них проходять до приміщення депутати районної ради та запрошені. О 10:00 сесія розпочинається. У цей час люди з вулиці заходять до сесійної зали і розташовуються у проходах між рядами та попід стінами. Володимир Левицький оголошує сесію відкритою і люди разом із деякими депутатами виконують Державний Гімн України. На його завершення у сесійній залі чи не уперше звучить: «Слава Україні! Героям слава!».
Володимир Левицький зачитує коротку повістку денну. І першим же питанням оголошує про відставку. Наступним повідомляє, що йде з посади, його заступник Микола Перерва. Депутати голосуванням приймають відставку обох керівників ради.
Після цього депутати обирають зі свого складу нового головуючого — Сергія Бодака. І він перед процедурою висунення кандидатів пропонує бажаючим висловитися. Першим слова прохає депутат районної ради, настоятель Стовбинодолинської церкви отець Іван Орловський.
Він пропонує присутнім разом прочитати коротку молитву і вшанувати полеглих героїв Майдану. Депутати підводяться зі своїх місць, частина із них слідом за священиком повторює слова «Отче наш».
Після священика виступає депутат Наталія Деменко, яка розповідає про ту складну ситуацію, яка була при владі регіоналів у районній раді. Згадує і голосування про контракти директорів шкіл, і сумнівну медичну реформу, і багато іншого. Виступають від мікрофона і кілька активістів новосанжарського Майдану, які прохають депутатів підтримати кандидатуру Геннадія Супруна. Після одного із таких виступів виникає суперечка між колишньою головою фракції «Наша Україна» Світланою Джалою та колишнім головою районної ради Юрієм Лебедином. Перша нагадує, що це вона колись завела у раду 12 чоловік депутатів від «Чистої криниці». А Юрій Лебедин у відповідь стверджує, що за це Світлана Джала нібито вимагала у нього 12 тисяч доларів.
Деякий час у залі стоїть шум, потім головуючий закликає всіх до порядку і прохає депутатів вносити кандидатури. Зі свого місця підіймається депутат від «Батьківщини» Вікторія Саларова, яка повідомляє, що на фракції депутати вирішили висунути кандидатом на посаду голови районної ради Геннадія Супруна.
— А були ще якісь варіанти на фракції? — уточнює депутат Микола Таран.
Вікторія Саларова повідомляє, що на фракції дійсно було два претенденти на пост голови — Сергій Бульбаха та Геннадій Супрун. Депутати зупинились на кандидатурі останнього.
Оскільки інших пропозицій на сесії не озвучують, депутати голосують за включення у бюлетень однієї кандидатури — Геннадія Супруна. Лічильна комісія вирушає готувати потрібні папери. У цей час Юрій Лебедин виводить із зали «свою» групу депутатів. Люди у залі починають хвилюватися.
— Може, вони вже тікають?!
— Може їх заблокувати треба було?!!
Утім, за кілька хвилин пристрасті вщухають: чистокриничанські депутати повертаються. Процедура голосування відбувається досить швидко. Депутати голосують у кабінці, встановленій неподалік президії. За кілька хвилин після завершення голосування лічильна комісія оголошує його результати: із 51-го присутнього депутата 39 проголосували «за», 12 — «утримались». Геннадія Супруна представляють як нового голову ради. Він дякує за довіру всім, хто його підтримав. Обіцяє прислухатися до усіх і піти з посади у випадку, якщо не виправдовуватиме довіри. Зауважує, що кандидатуру на посаду заступника оголосить на наступній сесії.
За головування Геннадія Супруна рада приймає ще кілька рішень. Скасовують пункт одного з попередніх рішень ради, яким народного депутата Олексія Лелюка було оголошено Почесним громадянином Новосанжарського району, і рекомендують начальникам відділів райдержадміністрації піди з займаних посад, але працювати виконуючими обов’язки начальників відділів.
Після завершення сесії новообраний голова виходить на вулицю до людей і персонально тисне руку кожному, хто прийшов підтримати його на сесії. Обіцяє не підвести.