Депутати не прийняли рішення щодо Підкови
У п’ятницю відбулась позачергова сесія Кобеляцької міської ради. Депутати зібрались, аби прийняти рішення щодо вуличної торгівлі в місті.
До сесійної зали прийшли 20 із 30 народних обранців. Ще серед присутніх можна було побачити районного прокурора Вадима Кохна, підприємців та представників громадськості. Одразу ж Сергій Галушко оголошує, що депутати планували провести закриту сесію. Та висловив сподівання, що сесійне засідання буде спокійним і присутні не будуть проводити активні дискусії.
— Як варіант, ми можемо провести відкриту сесію. Тільки рішення прийняти шляхом таємного голосування, — каже секретар міськради. — Тому присутні люди не з числа депутатів можуть залишитись.
Народні обранці підтримали цю пропозицію. Далі вони запропонували провести засідання за одну годину. Мовляв, раніше дискусій із приводу цього питання виникало безліч. І в депутатів був час прийняти рішення.
Нагадуємо, на минулій сесії народні обранці вирішили створити спеціальну комісію з числа депутатів, представників відповідних служб та підприємців. Головою було обрано Романа Матюхова. За декілька днів члени комісії мали обговорити питання вуличної торгівлі та прийняти якесь спільне рішення. Підприємцям було запропоновано, як варіант, здійснювати торгівлю по вулиці Дніпропетровській в торговому центрі «Рим». Проте, як розповів Роман Матюхов, вони відмовились, наполягаючи на своєму бажанні торгувати на Підкові. Також протягом декількох днів депутати мали провести опитування на кожному з округів, від якого вони були обрані. Олександр Бистряков під час сесії оголосив, що він особисто обійшов 150 дворів. За результатами опитування, 224 мешканці висловились за торгівлю на Підкові, а 8 — проти. Валерій Коробейник сказав, що він опитав 100 осіб. З них лише 1 висловився проти. Олександр Мужайло зазначив, що з 200 респондентів, яких він опитав, 10 сказали, що проти торгівлі в районі Підкови.
Заслухавши цю інформацію, народні обранці перейшли до процедури таємного голосування. Депутатам запропонували один проект рішень. Він звучав так: «Надати дозвіл на здійснення вуличної торгівлі на площі Перемоги в місті Кобеляки» (район Підкова — ред.). І три варіанти для голосування: за, проти і утримався.
— У нас не так, як на референдумі в Криму, де запитання формулювалось: «Ви за те, щоб Крим увійшов до складу Російської Федерації?» І варіанти відповідей: «Так, не проти» і «Ні, не проти», — пожартував міський голова.
У ході голосування депутати по черзі підходили до скриньки і вкидали бюлетень із своїм рішенням. Через деякий час присутнім оголосили результати. Отож, 11 депутатів проголосували «за», 7 — «проти» і 3 утримались. Та, як оголосив Роман Матюхов, рішення не прийняте через недостатню кількість голосів. Сергій Галушко пояснив, що для того, аби це питання вирішилось позитивно, необхідно 16 і більше «за». І, мовляв, коли збереться більша кількість депутатів, вони можуть повернутися до голосування ще раз.
— Так давайте введемо якусь депутатську відповідальність за відсутність на сесії. Усім же повідомляли, щоб сьогодні прийшли, — зауважив Олександр Мужайло.
Підприємці, які були присутні на сесії, зустріли цю новину з неабияким обуренням.
— У неділю ми стаємо на Підкові. І доки не буде рішення суду, ми зі своїх місць не зійдемо, — сказали вони.
Та Олександр Бистряков попрохав їх почекати. Адже є офіційне рішення міськвиконкому та міської ради про заборону торгівлі по площі Перемоги і прилеглих до неї вулицях.
Міська влада буде діяти
Після того, як підприємці проігнорували рішення про заборону торгівлі по площі Перемоги та вийшли в неділю торгувати, ми вирішили поцікавитись про подальші дії міської влади.
На думку секретаря міськради Сергія Галушка, проблема вуличної торгівлі пов’язана виключно з політичними подіями в Україні. Коли на гребені революційної хвилі в людей «закрутилася голова від успіху» (цитуємо — ред.). І, мовляв, сьогодні підприємці усвідомлюють свою безкарність та вседозволеність.
— Насамперед їм варто пам’ятати, що вони в нашому місті гості, — продовжує секретар міськради. — Адже зі 100–120 підприємців, які торгують на Підкові, місцевих усього 7–8 чоловік. Решта приїжджають із інших міст. Своїми вчинками вони порушують правила співжиття в Кобеляках.
За словами Сергія Галушка, абсолютна більшість місцевих підприємців, навпаки, є законослухняними і торгують там, де дозволено.
— Що цікаво, підприємці, коли їх перевели на вулицю Дружби, були просто в захваті від цього, — продовжує він. — Мотивація цій радості була простою. Слова, які мені передали, цитую дослівно: «Там не буде ваших накрашених обезян». Малося на увазі, що багато людей приходили на ринок просто погуляти, а не купувати. І, враховуючи віддаленість нового ринку від міста, туди мали б ходити виключно потенційні покупці.
Та останнім часом економічне підґрунтя похитнулося і торгівля стрімко «впала». Це також, на думку секретаря міськради, посприяло тому, що підприємці знехтували рішенням про заборону торгівлі на Підкові.
— На жаль, серед депутатів міської ради є ті, хто не сприяв тому, щоб підприємці дотримувались закону. Я впевнений, що якби ми всі з самого початку діяли в унісон, то такої ситуації не було б. 2-го і 9-го березня підприємці зробили не що інше як силовий захват території. І ми з депутатом Миколою Лещенком не могли протистояти такій кількості людей. Підприємці переслідують лише власні інтереси. Їм наплювати на правила благоустрою, на заборону торгівлі на проїжджій частині та інше. Єдиний аргумент із їхньої сторони: «Ми хочемо торгувати на Підкові. І будемо там це робити!»
Сергій Галушко запевнив, що міська влада не розглядає підприємців у якості ворогів. І вона хоче враховувати інтереси всіх сторін.
— Ми не виганяємо цих людей із міста. Ми лише хочемо, аби вони працювали в Кобеляках за нашими правилами, — продовжив він. — Члени робочої комісії пропонували підприємцям три місця для торгівлі: вулицю Дружби, Дніпропетровську (торговельний центр «Рим») та Щорса (територія колишнього автопідприємства). Вони на ці пропозиції не погоджуються.
Секретар міськради впевнений, що перш за все потрібно враховувати інтереси місцевих підприємців. Адже саме вони є бюджетоутворюючими суб’єктами, сплачуючи податки до міського бюджету.
— З приїжджих підприємців місто нічого не має, окрім сміття, — продовжує Галушко. — Якщо щотижня до нас приїжджають 100–200 торгівців, які заробляють по 1–1,5 тисячі гривень за день, то в місяць вони вивозять із нашого міста близько 1 мільйона.
Насамкінець він наголосив, що стихійного ринку на площі не відновлять.
— Ми будемо протидіяти незаконній торгівлі. Тому 30 березня, у неділю, починаючи з глибокої ночі, оголошую загальну мобілізацію всіх зацікавлених осіб. Ми знову будемо блокувати торгівлю по площі Перемоги, — підсумував секретар міськради.