У Кобеляцькому районі створена народна самооборона
Кількість бажаючих стати в її ряди налічує поки що 119 чоловік.
Журналісти тижневика «ЕХО» зустрілись із координатором народної самооборони в Кобеляках Олексієм Мєлкозьоровим. Він розповів, що ця організація створена зовсім нещодавно, близько двох тижнів тому. Чоловік одразу ж наголосив, що народна самооборона не співпрацює з жодною політичною партією і не має ніяких прапорів, окрім державного. Наразі в районі до лав самооборони виявили бажання вступити 119 чоловік. Найчисельніша група бажаючих захищати рідну землю — у Світлогірському та Свічкаревому.
Олексій Мєлкозьоров зазначив, що головна функція народної самооборони — це охорона громадського правопорядку в межах району та локалізація загроз диверсійного характеру. Члени організації володіють тактикою ведення партизанської боротьби і знають, як у короткі строки унеможливити вторгнення агресора на територію Кобеляччини.
— Укомплектована народна самооборона виключно на добровільній основі, — продовжує Мєлкозьоров. — Матеріально-технічне забезпечення відбувається шляхом самоорганізації.
Ідея створення подібного об’єднання, за словами активіста, виникла у зв’язку з відсутністю будь-якої іншої альтернативи в нашому районі.
— Ми звернулися до районного військкомату, — каже чоловік. — Там взяли список добровольців, які бажали стати на захист Батьківщини. Тільки з певних причин їх не прийняли на службу. Але запропонували їм вступити до лав самооборони. У основному, це люди після сорока. Хоча є і молодь по 18-20 років. Вісімдесят відсотків членів народної самооборони — це колишні військові. Хоча є і звичайні громадяни, які й автомата ніколи в руках не тримали.
За словами Олексія Мєлкозьорова, народна самооборона в районі ніким не фінансується. А у випадку загрози військового втручання об’єднання підпадає під матеріально-технічне забезпечення військових частин. На наше запитання, чи не стануть вони на заваді кваліфікованим військовим, чоловік відповів, що організація співпрацює з військовим комісаріатом та міліцією. І їхні дії узгоджені. У випадку загрози кожен виконуватиме своє завдання і функції.
Ми поцікавились, чи відбуваються зустрічі членів народної самооборони і чи проходять якісь навчання з військової підготовки. Олексій Мєлкозьоров відповів, що більшість самооборонівців навчання не потребують. Адже добре володіють військовою справою. Хоча і не заперечує, що незабаром члени організації мають пройти заняття з надання першої медичної допомоги та тактичної підготовки. Також він додав, що організація функціонуватиме до того часу, доки існуватиме реальна загроза військового вторгнення на нашу землю. А коли небезпека мине, імовірно, народну самооборону в районі розформують.