Вода в обмін на сміття

Ця тема піднімалася під час перемовин між владою Кобеляк і Кунівки.

Проблема відсутності у кобелячан полігону для утилізації відходів є для міської ради ледве не найважливішою. Майданчик на вулиці Червоноармійській, куди звозять сміття з райцентру, заповнюється дуже швидко. Адже лише за приблизними підрахунками, кобелячани за рік «виробляють» 40 тисяч кубометрів різноманітного непотребу. І його потрібно кудись вивозити й складувати. Найближчий сертифікований полігон для утилізації відходів знаходиться в селі Нехвороща Новосанжарського району. Влада Кобеляк навіть планувала придбати величезний сміттєвоз, аби вивозити непотріб у сусідній регіон. Та цей варіант вирішення проблеми не є остаточним. Адже кошти, які є в бюджеті, неможливо використати. Вони вже протягом двох років залишаються в Києві.

Днями редакції стало відомо, що міські посадовці розглядають ще один варіант вирішення проблеми з вивезенням сміття. Вони розпочали поки що усні перемовини з Кунівської сільрадою щодо будівництва полігону на її території. Відповідне місце є якраз на межі цих територіальних громад.

Жителі Кунівки, у свою чергу, потерпають через відсутність води. Номінально водогін у селі є. Але його фактично нікому обслуговувати й ремонтувати. Кунівчани звертались за допомогою до кобеляцького підприємства «Водоканал». Його директор Іван Дяченко вважає, що міські комунальники здатні обслуговувати і кунівський водогін. Але лише за умови виконання кількох вимог.

— Ми можемо взяти водогін на баланс і забезпечити всіх жителів Кунівки водою. Але, по-перше, вони повинні установити у своїх оселях лічильники. А, по-друге, у селі має діяти тариф на воду. Зараз люди платять по 10 гривень на місяць. Це — вартість спожитої електроенергії. При цьому одна вулиця поливає городи, а на двох інших люди сидять без води. Це — неправильно. «Водоканал» готовий надати кунівчанам розрахунок тарифу на воду. Якщо вони на нього погодяться і встановлять лічильники, то ми готові з ними співпрацювати,— прокоментував ситуацію Іван Іванович.

У Кобеляках вода для населення коштує 6 гривень 4 копійки за кубометр. У середньому, сім’я із трьох чоловік платить за цю послугу 50–70 гривень на місяць. І є ймовірність того, що з 1 січня 2015 року «куб» води в райцентрі подорожчає ще на гривню.

Секретар міськради Сергій Галушко, у свою чергу, зазначає: «А ми б хотіли, аби кунівська громада й посадовці пішли назустріч кобелячанам. І погодились побудувати полігон на межі двох адміністративно-територіальних одиниць. Хоча, наголошую, це — пропозиція, а не вимога».

Крім того, ні для кого давно не є секретом, що після завершення адміністративно-територіальної реформи Кунівська і ще кілька сільрад будуть фактично приєднані до Кобеляк. Та коли це станеться, напевно, не знають навіть в українському уряді.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО з регіону»
31 липня 2014, 14:51 | Кобеляки | Суспільство

1. Йорк / 7 серпня 2014, 12:46 Цитувати
1.Чудо Юдо
«Вони глузують, чи що? У спекотну пору в Кобеляках в багатьох мікрорайоніх хрєн води побачиш, а він розповідає, що і Кунівку напоїмо.»

От бачиш. Якщо водоканальщики проявлять себе як професіонали, провівши відповідні високоточні розрахунки та проектування перед будівництвом, то ми отримаємо розвиток у вигляді водофікованої Кунівки. А якщо вчинять по-совєцки (спочатку роблю, а потім думаю) — то буде регрес, розруха й матюки.

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.