На дискотеці діє організована злочинна група?
У вівторок відбулась сесія Кобеляцької районної ради. На засідання прибули 46 із 56 народних обранців.
На початку сесії голова райради Василь Мирошнеченко зазначив, що за рахунком проводиться тридцята сесія. І, мовляв, це — рекорд за все існування районної ради.
Перш, ніж перейти до розгляду питань у порядку денному, Василь Іванович зачитав звернення від «Демократичного об’єднання» за підписом Дмитра Омельяненка. Воно адресоване до Верховної Ради України з проханням достроково припинити повноваження парламенту сьомого скликання.
Анатолій Таранушич одразу ж наголосив, що це звернення варто було надсилати мінімум три тижні тому.
— Ми відстали з ним, — каже депутат. — Коаліції у Верховній Раді немає. І це питання вже не актуальне. А сьогодні це — піар окремих депутатів.
Володимир Білоусько сказав, що розпуск Верховної Ради сьогодні недоречний:
— Бо коли в Україні війна, то витрачати мільйони на вибори буде зовсім неправильно.
Натомість Микола Антонов нагадав присутнім, що проведення дострокових парламентських виборів — одна з основних вимог Майдану.
— Так у країні ж грошей нема! — відповіли йому.
— Так треба не їсти! — сказав Антонов.
У результаті за звернення депутати не проголосували. Тоді Антонов зауважив, мовляв, це свідчить про те, що треба переобирати не лише парламент, а й районну раду.
— Це те саме кодло! — вигукнув він.
Ці слова викликали неабияке обурення декого з депутатів. Унаслідок чого посипались образи у відповідь.
— Самі ви кодло! Самоорганізувались, нічого не робите, тільки ходите один за одним і глазки строїте, — сказала одна з депутатів.
Зрештою після дискусії перейшли до розгляду питань порядку денного. Перше, про виконання районного бюджету за перший квартал поточного року, депутати не заслухали. Мовляв, його розглядали на постійних комісіях. Лише запитали в Андрія Дацка, які перспективи щодо виконання районного бюджету. Він відповів, що стовідсотково він виконаний не буде.
— Цього року Мінфін для нашого району довів показники бюджету завищені на 6 мільйонів. Ми їх не виконаємо, — сказав Андрій Дацко.
Наступним до трибуни запросили виконуючого обов’язки начальника Кобеляцького райвідділу Віталія Ємця. Після інформації про стан злочинності в районі депутат Володимир Струк підняв тему зафіксованого факту браконьєрства на острові Вільховатський. Точніше, запитав, чим закінчилась справа для співробітників райвідділу та самих браконьєрів. Віталій Ємець повідомив, що вже винесена постанова про закриття кримінального провадження. Бо розмір нанесених збитків є недостатнім.
— Згідно наказу обласного Управління внутрішніх справ, троє співробітників райвідділу звільнені, один покараний дисциплінарно, — сказав Ємець.
— А яка причина звільнення, якщо кримінальне провадження закрите? — запитали депутати.
— Звільняю не я, а обласне керівництво. Та мені відомо, що ці працівники через окружний адміністративний суд хочуть поновитися на роботі.
— Так що, коли розмір збитків недостатній, то можна виходити і кожен день по кабану валити? А що, покарання ж ніякого! — зауважив один із народних обранців.
Натомість Володимир Струк запропонував ініціювати звернення до обласного прокурора з проханням поновити розгляд цієї справи.
— Треба, щоб це питання не спустили на тормозах, — зазначив він. — Там, понятно, що все «кришується». Бо серед браконьєрів були високопосадовці. І правоохоронцям прямо доручено зам’яти цю справу.
Зрештою присутні підтримали ідею Струка і вирішили підготувати лист-звернення за підписом усього депутатського корпусу.
Наступним перед народними обранцями прозвітувався районний прокурор Вадим Кохно. Після доповіді Дмитро Омеляненко підняв таку проблему як порушення правопорядку на міській дискотеці. Мовляв, там регулярно спостерігаються факти надмірних проявів агресії.
— Скажу точніше, — додав Іван Терновий, — там уже намічається організована злочинна група, яка приходить на дискотеку з кастетами та битами і лупцює дітей. Молодь уже боїться туди ходити.
Вадим Кохно, у свою чергу, попрохав допомоги від громадськості у вирішенні цієї проблеми і повідомляти правоохоронців про подібні випадки.
Наступним питанням у порядку денному був звіт головного лікаря Кобеляцького центру первинної медико-санітарної допомоги Любові Коломієць. Та присутні вирішили її не заслуховувати. Володимир Струк лише додав, що медична реформа, яка реалізувалась у нашому районі, має негативні наслідки.
— Якість медичного обслуговування погіршилася в рази, — каже він. — А гризня, яка відбувається між двома головними лікарями, нас ніяк не красить. Найдіть спільну мову, щоб разом покращити якість медичного обслуговування. Інакше — пишіть заяви та тихенько йдіть геть.
Іван Супруненко відповів на це зауваження, мовляв, співпраця, яка повинна бути між двома головними лікарями, є.
Насамкінець сесійного засідання депутати мали затвердити список присяжних районного суду. Та й тут не все пройшло спокійно і одностайно. Декого з народних обранців обурив той факт, що серед запропонованого списку — лише кобелячани. І, мовляв, варто було внести до нього представників із інших населених пунктів.
— Люди, які внесені до запропонованого списку присяжних, погодились пройти спецперевірку і в разі чого готові брати участь у судових засіданнях, — зазначила Таміла Шевченко. — Та сподіваюсь, що такої можливості вони не матимуть. Бо присяжних залучають лише в тому випадку, коли розглядається справа про довічне ув’язнення. Можете вносити свої кандидатури до списку присяжних. Ми їх розглянемо.
Після тривалої дискусії список таки затвердили і двогодинне сесійне засідання завершилось.
Додати коментар