Випускники аграрного ліцею вступають на бюджет до ВУЗів

Днями з редакцією тижневика «ЕХО» телефоном зв’язався директор Кобеляцького професійного аграрного ліцею і попрохав про зустріч. Керівник виявив бажання спростувати балачки, які останнім часом поширюються навколо учбового закладу.

Під час особистої зустрічі Олег Бровко розповів, що до нього та його колег доходять чутки з приводу того, що після закінчення навчання в професійному аграрному ліцеї неможливо вступити до вищого навчального закладу на бюджет. І, за словами директора, це — неправда.

— Я не знаю, хто таке говорить і кому це вигідно, — каже директор. — Та можу з впевненістю сказати, що майже половина наших випускників, які виявляють бажання продовжувати навчання у вищих учбових закладах, вступають на бюджет.

Для підтвердження цих слів він запросив до свого кабінету класного керівника групи ТС-32 Наталію Чиркову.

— Ми не в змозі зараз назвати статистику по всіх випускниках, бо цю інформацію збираємо до вересня, — каже Наталія Іванівна. — Та зараз можемо дізнатись інформацію про учнів, яких я випустила цього року.

У присутності директора в телефонному режимі вона спілкується зі своїми випускниками, які вирішили продовжити навчання у закладах різного рівня акредитації. З-поміж 23 учнів таких виявилось 11: 5 — вступили на бюджетну форму навчання до ВУЗів, 4 — на бюджет до учбових закладів третього рівня акредитації (коледжів, технікумів) та лише 2 навчатимуться на контрактній основі.

 

Нових спеціальностей у ліцеї цього року не буде

Далі ми поцікавились, яким для учбового закладу буде новий навчальний рік. Олег Бровко розповів, що прийом документів зараз триває. Він продовжений до першого жовтня. Із 130 місць державного замовлення документи на навчання подали вже більше 110 абітурієнтів. Нових спеціальностей цього року поки що не відкриватимуть. У 2015-му директор ліцею планує ввести «перукаря, візажиста та майстра манікюру».

— Ми знаємо, що багато кобеляцьких дітей їдуть до Полтави чи Кременчука, аби здобути цю спеціальність, — каже Олег Бровко. — Так для чого кудись виїжджати, коли цьому можна навчитися в нас? Додатково ми провели опитування серед наших учнів. Більшість із них підтримати нашу ідею і зацікавились цією спеціальністю.

Цьогоріч найбільше документів подали на «слюсара, тракториста-машиніста». Там уже нараховується близько 70 заяв від абітурієнтів. Дівчат, імовірно, цього року серед них не буде. Хоча директор каже, що приходили дві представниці слабкої статі та виявляли бажання подати документи на цю спеціальність.

На 2014–2015 навчальний рік Кобеляцький професійний аграрний ліцей здійснює підготовку за такими спеціальностями.
З терміном навчання три роки:

— кухар; кондитер;

— слюсар з ремонту сільськогосподарської техніки та устаткування; тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А1», «А2»; водій автотранспортних засобів категорії «С».

— оператор комп’ютерного набору; обліковець із реєстрації бухгалтерських даних.

З терміном навчання 1,5 роки:

— слюсар з ремонту сільськогосподарської техніки та устаткування; тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А1», «А2»; водій автотранспортних засобів категорії «С»;

— кухар; кондитер.

Уперше за всю історію ліцею у 2014-му розпочинає роботу група за спеціальністю «кухар; кондитер» для дітей із обмеженими фізичними можливостями. За словами Олега Бровка, у області існує лише п’ять технічних освітніх закладів, які займаються підготовкою кваліфікованих кадрів із цієї категорії дітей. Вони навчатимуться в окремій групі протягом двох років.

— Вона розрахована на 12 учнів, — каже директор. — Уже ми маємо 10 заяв. Поки що це лише випускники Кобеляцької школи-інтернату. Та на майбутнє, можливо, до нас приїжджатимуть вихідці з інших регіонів. Відповідний педагогічний склад працівників для роботи в цій групі ми маємо.


Автор: Дарія СРІБНА, «ЕХО з регіону»

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.