Молодь прагне створити свою громадську організацію
Станом на вересень 2014-го року в Кобеляцькому районі налічується 51 громадська організація. Та, на жаль, більшість із них свої функції не виконують.
Активні та чисельні громадські організації є невід’ємною частиною будь-якої сильної держави. Це — один із тих «китів», на яких тримається громадянське суспільство. В Україні громадських організацій, як і політичних партій, — досить багато. Але їх специфікою є те, що вони затверджені, так би мовити, «зверху». Хтось у Києві чи іншому великому місті створює організацію «під себе», як правило, у політичних чи комерційних цілях. А люди «внизу» просто використовуються в якості безкоштовних або оплачуваних помічників.
Так і в Кобеляках. Громадських організацій нібито й вистачає. Але активно діючих — одиниці. Була кілька років тому «Сила громади». Але розпалася через те, що її члени пішли в політику. І зараз можна згадати хіба що ветеранські організації та «Свідому ініціативну Кобеляччину», котра працює завдяки ентузіазму Юрія Срібного. Усі або існують лише на папері, або пожвавлюються в переддень тих чи інших виборів.
Днями до редакції завітав житель Кобеляк Володимир Тюркін. Він розповів, що серед частини мешканців міста та сусіднього села Підгора виникла ідея створити нову громадську організацію. До ініціативної групи увійшли, крім самого Володимира, Андрій Балясний, Володимир Голтвянський, Дмитро Лісний, Дмитро Зайцев, Юрій та Євген Кликови. Більшості з названих людей немає й тридцяти років. Вони, за словами Володимира Тюркіна, не прагнуть іти в політику, займати пости у владі. А ось бажання проявити себе в добрих справах на благо громади у хлопців існує. Більше того, ще не зареєструвавшись формально, вони вже зробили свій внесок у благоустрій Кобеляк та Підгори. Завдяки їх фінансовій та іншій участі в райцентрі облаштовані три пісочниці для дітей. Ще одну встановили в селі Підгора.
Назва організації — «Моє місто». До речі, як розповів Тюркін, зареєструватися виявилось справою навіть складнішою, аніж щось корисне зробити.
— У всіх часу не вистачає. Діма Зайцев, узагалі, в АТО зараз бере участь, — каже Володимир. — Піску набрати, дошки збити всі миттєво збираються. А статут писати хлопцям не надто хочеться. Та нічого, справимось і з цим завданням.
Володимир Тюркін вирішив оприлюднити номер свого мобільного телефону (095)645-89-26. Організація планує займатися благоустроєм, боротьбою із здирництвом та хабарництвом, захистом прав громадян.