Новосанжарські бібліотекарі — серед кращих у області
30-го вересня українські бібліотекарі відзначали своє професійне свято.
У обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара цього дня визначали кращого бібліотекаря третього тисячоліття. У конкурсі під такою назвою свої знання та вміння продемонстрували 15 співробітників книгозбірень з усієї Полтавської області. На цьому конкурсі була і представниця Новосанжарської районної бібліотеки Тамара Паттієва. Тамара Іванівна була переможницею у районному конкурсі професійної майстерності. Тож після районної перемоги свої знання та навички потрібно було проявити на обласному етапі конкурсу «Бібліотекар третього тисячоліття». Цього року на Полтавщині його влаштували вперше, аби популяризувати читання та бібліотечну справу.
За умовами конкурсу, бібліотекарі мали подолати кілька етапів: продемонструвати знання бібліотечно-бібліографічної роботи та знання творчості Тараса Шевченка, розв’язати літературний кросворд, порадити уявному читачеві книгу та презентувати власний проект, яким займається бібліотека.
Тамара Паттієва презентувала проект під назвою «Біорозмаїття: виклики 21-го сторіччя». Проект направлений на боротьбу за чисте довкілля та здоров’я майбутніх поколінь. Презентувати проект потрібно було у форматі «Печакуча»: у кожній презентації було по 20 слайдів. На коментар до кожного з них давалося по 20 секунд. Тож учасникам потрібно було встигнути змістовно розповісти про кожен слайд.
Організатори сподіваються, що подібні конкурси не лише розкриватимуть приховані таланти бібліотекарів, а й сприятимуть обміну інформацією та власним досвідом.
— Крім проекту, у мене була дуже вдала презентація книги, — говорить Тамара Паттієва.— Я презентувала книгу Люко Дашвара «Молоко з кров’ю» і за 5-тибальною системою отримала 4,7 балів. Між конкурсними завданнями ми слухали запис поезії Ліни Костенко та пісні у виконанні Ольги Богомолець. Також організатори показували «буктрейлер» на книгу Зінаїди Луценко «Необдумана міловиця» та проводили екскурсію обласною юнацькою бібліотекою імені Олеся Гончара.
Отже, за підсумками конкурсу, перше місце здобула бібліотекар із села Червонозаводське Лохвицького району Ніна Лисенко. Із другим місцем приїхала додому Тамара Паттієва, а третя позиція дісталася представниці Кременчуцької бібліотеки.
«Читай! Формат не має значення»
Також у день бібліотекаря працівники Новосанжарської центральної районної бібліотеки організували такий собі «флешмоб» біля пам’ятника Кобзарю під назвою «Читай! Формат не має значення». Під цим розуміється, що кожен міг прийти та прочитати вірші Тараса Шевченка як із власної пам’яті, так і з книги, телефону, планшету чи іншого доступного носія інформації. Спочатку вірші читали новосанжарські школярі, потім до голосу молоді приєдналося старше покоління поетів, дехто з яких читав не тільки вірші Кобзаря, а й свої власні. Після цього естафету прийняли останні учасники акції читання віршів - новосанжарські бібліотекарі.
— Дякуємо тим, хто підтримав нашу акцію та віддав шану поету Тарасу Шевченку, адже він врятував нас як націю,— сказали організатори акції.
На завершення біля пам’ятника Кобзарю всі присутні акапельно виконали гімн України.
Додати коментар