А вже Покрова відцвіла
Свято Покрови Пресвятої Богородиці є одним із найшановніших у народі. Селяни намагалися закінчити всі роботи, пов’язані зі збором урожаю, і відсвяткувати Покрову яскраво, урочисто та незабутньо. Тож не дивно, що коли у «Світлиці» з’явилося оголошення про відзначення цього свята в Свято-Духівському храмі у селі Чорбівка, новосанжарці загорілися бажанням відвідати сусідів. Не дивлячись на те, що 14 жовтня цього року припало на вівторок, охочих їхати назбиралося на три мікроавтобуси.
День видався ясним і тихим, природа ніби сама подбала про яскраві декорації до Покрови. Дерев’яний храм гостинно відчинив перед людьми свої двері. Відразу ж впала в око древність споруди, але дбайливу руку, що прикрасила церкву білими рушниками, було також помітно. У святковій урочистій тиші, при палахкотінні свічок, проходила літургія, лунали красиві молоді голоси. Здавалося, що Пресвята Богородиця стояла і молилася, як багато років тому, сяяла сонячним світлом і покривала людей своїм омофором.
Настоятель храму отець Георгій у своїй проповіді розповів про історію свята Покрови, про його зв’язок із козацтвом та про заснування села Чорбівка. Потім відбувся хресний хід святкової процесії: за іконою Покрови Богородиці слідували віряни з хоругвами, козаки та усі присутні. На подвір’ї храму, дбайливо облаштованого прихожанами, відбулася літія (коротка молебінь за загиблими козаками, воїнами, які в різні часи боронили свою землю від ворогів). Неабиякого колориту додали козаки громадських організацій Кобеляк, Нових Санжар та Полтави, здійснивши залпи із козацьких гармат на честь полеглих у боях.
У цьому досить цікавому заході прийняла участь і група підопічних відділення соціально-побутової адаптації територіального центру в супроводі Оксани Бережної та Оксани Червоної. Приємно було чути голову Кобеляцької районної ради Василя Мирошнеченка, який виступив зі словами привітання і вдячності на адресу настоятеля Свято-Духівського храму, козаків і всіх присутніх. А потім гостей запросили скуштувати козацький куліш. Приємні спілкування з духовними святинями, учасниками козацького дійства, піснями у виконанні Петра Скубія та козацьким обідом будуть зігрівати душі всіх учасників цього свята.
Так закінчувалося це світле дійство. Легко було на душі від того, що в наш неспокійний час є люди, які відроджують православ’я та козацькі традиції. Добре, що не стоїть осторонь місцева влада, що отець Георгій і його прихожани подбали, щоб нам було затишно і добре в цей день, щоб ми відчули Покров Божої Матері, який так необхідний кожному з нас.
Додати коментар