У стаціонарному відділенні терцентру мешкають п’ять переселенців із зони АТО
На черговій колегії РДА, яка відбулася минулої середи, присутні говорили про бюджет, харчування і бібліотеки.
Першою проаналізувала виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 9 місяців начальник відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Олена Євтушенко.
Олена Михайлівна підкреслила, що на сьогоднішній день у районі вдається утримувати стабільну економічну ситуацію:
— Підрозділами РДА впроваджуються в життя заходи, спрямовані на виконання планових показників із надходження коштів до бюджетів усіх рівнів. Значно покращилася ситуація з розвитком промислової галузі. Це підтверджують обсяги виробленої продукції, які склали близько 24 відсотків. Левову частку додало товариство «Завод сільгоспмашин». Що ж до сільського господарства, то ситуація є досить складною. Несприятливі погодні умови призвели до низької урожайності всіх культур.
Також посадовець зазначила, що в районі утримується купівельна спроможність населення, про що свідчить обіг роздрібної торгівлі, який за 9 місяців склав 178,7 мільйона гривень. Цей показник на 7,5 відсотка вищий за минулорічний.
— У серпні було відкрито другу чергу товариства «Маїсадур Семанс Україна», — продовжує розповідь начальник відділу економічного розвитку і торгівлі. — Це надасть додаткові надходження до бюджету і допоможе створити нові робочі місця. Завдяки якісному обробітку посівного матеріалу вдасться забезпечити високі врожаї. Прослідковується стабільність у розвитку підприємництва: за дев’ять місяців 2014 року в районі зареєстровано 7 малих підприємств та 54 фізичні особи-підприємці. Приємною новиною є той факт, що за цей же період легалізовано трудові відносини з 273 найманими працівниками та працевлаштовано 425 із 440 безробітних громадян.
Наостанок Олена Михайлівна закликала присутніх до прийняття участі у формуванні стратегії розвитку Царичанщини.
Наступною виступила Ірина Смоляга, начальник фінансового управління РДА. Посадовець зупинилася на підсумках виконання бюджету району за 9 місяців цього року.
Окремо було розглянуте питання організації гарячого харчування в закладах освіти. Начальник відділу освіти Сергій Китайгора розповів, що у районі різними видами харчування охоплено всіх учнів загальноосвітніх шкіл:
— Відповідно до норм, його вартість для дітей 6–10 років становить 6,98 гривні, а старшої категорії — 8, 08. Діти пільгових категорій та початкових класів харчуються за рахунок місцевого бюджету. Постачанням продовольчої сировини та продуктів для шкіл району займаються приватні підприємці, підприємство «Магдалинівський маслозавод» і товариство «Царичанський консервний завод». Вартість харчування у дитсадках складає 11,3 гривні. У ліцеї гарячим харчування охоплені 68 учнів, буфетною продукцією користуються 180. П’ять дітей-сиріт харчуються безкоштовно.
Начальник санепідемслужби району Світлана Погоріла звернулась до керівників навчальних закладів та наголосила на дотриманні санітарних норм і вимог при організації харчування. Вона зазначила, що віднедавна введено мораторій на перевірки закладів освіти підзвітною їй організацією.
Про забезпечення державних гарантій та форм адресної підтримки ветеранів, інвалідів та окремих категорій громадян району доповіла начальник управління соціального захисту Ганна Омелян.
— Зараз у районі проживає 1297 ветеранів війни, 2751 дитина війни, 139 постраждалих від аварії на ЧАЕС, 150 ветеранів військової служби, 521 пільговик за профознакою, 185 багатодітних сімей та 895 інвалідів, — повідомила Ганна Анатоліївна. — Протягом цього року на фінансування програм та утримання підвідомчих територій направлено 24,7 мільйона гривень, 197 мільйонів використано на допомогу сім’ям із дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства. Також 4,268 мільйона витрачено на пільги та призначено субсидії. Утримання терцентру обійшлося в 1,8 мільйона. 15 інвалідів та ветеранів війни направлено на санаторне лікування, 21 отримали компенсації за невикористані путівки. Територіальним центром здійснюється обслуговування 428 пристарілих. За 9 місяців узято на обслуговування 65 громадян похилого віку. У стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання терцентру мешкають п’ять переселенців із зони АТО.
Далі присутні обговорили тенденції та проблеми бібліотечного обслуговування у районі. Зокрема, прозвучала пропозиція щодо об’єднання у сільській місцевості шкільних та сільських бібліотек.
Тетяна Смірнова, виконуюча обов’язки голови РДА, констатувала той факт, що приміщення, у яких розміщуються кногозбірні, майже ніде не опалюються:
— Ми не можемо сидіти склавши руки і чекати настанов зверху. Необхідно приймати рішення, у який спосіб вижити і зберегти галузь та необхідні послуги для людей, щоб усіляко сприяти задоволенню їх культурних потреб. Отож, розуміючи реалії сьогодення, слід шукати шляхи виходу з проблемних ситуацій.
Виконуюча обов’язки начальника відділу культури Людмила Костенко підкреслила, що наразі читачів обслуговують районна та 17 сільських бібліотек:
— Бібліотечний фонд нараховує 247 тисяч примірників, з них — 206 тисяч книг. Також у бібліотеках можна скористатися всесвітньою мережею, прослухати та проглянути мультимедіа-, аудіо- та відеоінформацію.
Додати коментар