Депутати прийняли програму підтримки військових та їх родин

Депутати прийняли програму підтримки військових та їх родин

Минулої п’ятниці відбулась чергова сесія Кобеляцької міської ради. На неї прибули 16 із 30 кобеляцьких обранців.
На початку засідання за пропозицією Романа Матюхова депутати розглянули питання про затвердження програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, які мешкають у нашому міста. Зокрема, вийшовши до трибуни, Матюхов зазначив: «Наразі родини військових залишились без жодної підтримки, сам на сам зі своїми проблемами.
— Так, у нас працюють штаби з допомоги військовим, — каже депутат. — Тільки цією роботою займаються волонтери. А що ми, як депутати, можемо зробити для наших солдатів? Програма, яку ми підготували, має на меті хоча б по-мінімуму допомогти військовослужбовцям та їхнім родинам.
Далі на розгляд депутатів представили зміст цієї програми. У ній пропонується забезпечити безкоштовним харчуванням у загальноосвітніх навчальних закладах дітей учасників АТО. Ще звільнити членів сімей від сплати за платежі тих комунальних установ, якими володіє міська рада. Це — плата за водопостачання та вивезення побутових відходів. І пропонується звільнити від батьківської плати за харчування у міських дитячих садках дітей мобілізованих військових.
Сергій Галушко додав, що програма розрахована на 2014–2015 роки. Та повноцінне фінансування реалізації програмних заходів буде можливим лише з наступного року. Адже у цьогорічному міському бюджеті кошти на такі видатки не передбачені.
Перше зауваження щодо змісту самої програми, яке прозвучало від присутніх, це те, що міські школи фінансуються не з міського бюджету, а з районного. Тому народні обранці можуть лише рекомендувати районній владі забезпечити дітей мобілізованих військових безкоштовним харчуванням у шкільних їдальнях. Проте депутат Валентина Семиног зазначила: «Треба щось вирішувати зараз. Дітей треба якось харчувати. Давайте залучимо підприємців. Хай кожен візьме на поруки по одній дитині і оплатить їхнє харчування в школах хоча б до нового року».
— Підприємці і так допомагають, як можуть, — каже Роман Матюхов. — А що міська рада може зробити? І давайте вирішувати зараз, чи звільняємо родини військових від сплати за комунальні платежі?
Із приводу цього питання Сергій Галушко зазначив, що після затвердження програми варто приймати рішення по кожній сім’ї індивідуально і після надходження від них відповідної заяви.
— Та спочатку ми маємо затвердити кошти в бюджеті, — каже секретар міської ради. — Далі програма буде прорахована і профінансована. І все залежатиме від кількості наявних коштів. Тоді вже будемо вирішувати: або всіх стовідсотково звільняємо від сплати за комунальні послуги, або частково, на ту суму, яку ми можемо компенсувати з бюджету.
Після чого депутат Олександр Бистряков підняв питання отримання військовослужбовцями статусу учасника бойових дій. Мовляв, це дуже клопіткий процес, який потребує багато часу і зібрання чималої купи документів.
— Не потрібно всю цю роботу звалювати на районні військкомати, — каже він. — Давайте кожен депутат на своєму окрузі вестиме супровід сімей військовослужбовців у оформленні необхідних документів та надаватиме будь-яку іншу організаційну допомогу.
Зрештою, обговоривши це питання, депутати затвердили програму підтримки учасників АТО та членів їх сімей. І вже цієї сесії вони повністю звільнили від батьківської сплати за харчування у міських дошкільних закладах дітей усіх мобілізованих військових.
Далі міські обранці розглянули звернення від Кобеляцького районного військового комісаріату з приводу вшанування пам’яті про загиблих військовослужбовців Юрія Сітяєва та Дмитра Кота. У зверненні до депутатів було висловлене прохання увіковічнити пам’ять наших героїв‑земляків, які загинули на сході України.
Олександр Ісип сказав, що імена героїв будуть внесені у Книгу вічної Слави. До слова, до неї внесені імена наших земляків, які воювали у Великій Вітчизняній війні та війні в Афганістані.
— Можна ще увіковічнити їхню пам’ять, назвавши вулиці в їхню честь, — каже міський голова. — Установити пам’ятну стелу. Для прикладу, біля пам’ятника воїнам-афганцям. І, дай Бог, щоб кількість загиблих наших земляків на сході не збільшувалась.
Зрештою депутатами було прийняте рішення створити Меморіал пам’яті про загиблих військовослужбовців, внести їхні імена до Книги вічної Слави та за кошт міського бюджету і штабу допомоги військовим замовити надгробні пам’ятники, які згодом установлять на могилах загиблих солдатів.
Потім народні обранці заслухали звіти керівників міських комунальних установ про готовність до роботи в осінньо-зимовий період. Керівник комунального підприємства «Міська сервісна служба» Володимир Слісаренко та директор комунального господарства «Водоканал» Іван Дяченко заявили, що їхні підприємства та техніка до роботи повністю готові.
— Ми готові виїжджати, хоч кожного дня, — каже Слісаренко. — Техніка вся справна. Єдина проблема — нестача паливно-мастильних матеріалів.
А Іван Дяченко сказав, що для безперебійного водопостачання в осінньо-зимовий період було проведено реконструкції водомереж на багатьох міських вулицях. Також відновлено артезіанську свердловину у Валявському садку. Та додав, що наразі підприємство, яке він очолює, працює з 20‑тисячними збитками щомісяця. Причиною цьому він назвав здорожчання плати за електроенергію і стрімке підвищення курсу іноземної валюти. Відповідно, зросла і вартість матеріалів.
— Тому ми перекриваємо ці збитки додатковими роботами в місті, — підсумував Дяченко.
Насамкінець народні обранці розглянули низку земельних питань. Після чого сесійне засідання завершилось.


Автор: Дарія СРІБНА, «ЕХО з регіону»
21 листопада 2014, 15:37 | Кобеляки | Суспільство

1. Богдан / 27 листопада 2014, 04:56 Цитувати
Ненормативна лексика
«Олександр Ісип сказав, що імена героїв будуть внесені у Книгу вічної Слави. До слова, до неї внесені імена наших земляків, які воювали у Великій Вітчизняній війні …»
«..депутатами було прийняте рішення створити Меморіал пам’яті про загиблих військовослужбовців, внести їхні імена до Книги вічної Слави»

О, блін, дають. Зовсім смальцю в голові не має? З Ісипом зрозуміло, бо він хазяям своїм слугує, а як же наші депутати. Усі до одного без мозгів? Чи телевізором висушили? Як можна заносити в одну книгу тих хто боровся проти Гітлера і тих хто зараз бореться за те що Гітлеру не вдалось зробити. Во, дають, дебіли. Треба завести в ЕХО Книгу обліку дебілів і дебільних рішень. Для нащадків, щоб знали, які дебіли жили а їх ще інші дебіли обирали.
Хто не вїхав почитайте хто сюди Гітлера посилав і хто Євросоюзом керує. Ну дебіли, історію ж учіть не лише ту що вам патріоти понаписували. Дожилися дебільні патріоти, що комендантом столиці України обрізаний громадяни німеччини. І кричать Слава… Дебіли яких пошукать. Обов’язково давайте зробимо Книгу дебілів, а то потім тюбетейки перевзуюь і скажуть такого не було.

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.