Роботу Ольги Гирі обговорювали в присутності Оксани Пазюк
25 листопада о 10:00 в приміщенні Центру культури і дозвілля відбулося громадське зібрання.
На порядку денному — два питання: звіт головного лікаря Новосанжарської ЦРЛ Ольги Гирі про виконання показників ефективності використання майна і прибутків, а також майнового стану закладу за період дії контракту з 2008 по 2014 роки.
Оскільки Ольга Гиря на зібрання не з’явилася, хоча, як повідомили активісти, замовним листом їй було надіслано персональне запрошення, вирішили розпочинати обговорення без неї.
Громадський активіст Володимир Вісич повідомив присутнім, що його було обрано головою ініціативної групи, та зачитав перелік питань порядку денного, з приводу яких зібралися.
Далі Володимир Іванович зачитав список осіб, яких також додатково запрошували на захід. Це виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Роман Павліченко, представник районної ради, представник редакції газети «Полтавська думка». Також було направлено листа-запрошення Департаменту охорони здоров’я Полтавської області, а точніше його голові Віктору Лисаку.
— Є Ольга Василівна в залі? — запитав Володимир Вісич. — А її представник є?
Зі свого місця в залі піднялася Оксана Пазюк:
— Я Пазюк Оксана Григорівна, представник Ольги Гирі.
— А які ви маєте повноваження як представник, будь-ласка, поясніть громаді? — запитав Володимир Іванович.
— А ви, будь ласка, пред’явіть документи, на основі чого ви тут зібралися і взагалі, які це віче має права і повноваження, аби запрошувати сюди ту чи іншу особу. І чи є у вас договір оренди Центру культури і дозвілля, раз ви тут проводите ці громадські збори? — у свою чергу запитала Оксана Григорівна.
— Відповідаю на ваше питання: договір оренди на дане приміщення єсть, також є дозвіл селищної ради, всі інші необхідні органи також попереджені. А саме головне те, що це приміщення оплачене на одну годину, — відповів головуючий, і після деяких перемовин надав слово Оксані Пазюк, попередивши, що, відповідно до регламенту, їй надається п’ять хвилин.
Підійшовши до мікрофона, Оксана Григорівна представилася і повідомила, що хоче трохи розповісти «про ці громадські слухання і про Ольгу Василівну Гирю»:
— Ольга Василівна працює тривалий час головним лікарем і керуючим неврологічним відділенням. У липні цього року вона, як кращий керівник медичного закладу Полтавської області, була нагороджена грамотою Полтавської обласної ради та адміністрації. Це було у свій час висвітлено в пресі. Також у вересні місяці Ольга Василівна звітувала вже перед Громадською радою при райраді, адже в неї з цим органом контракт. А в Громадську раду входять різні представники нашої громади, а не так, як тут, — чоловік з тридцять новосанжарців. І то деякі прийшли сюди подивитися з цікавості, а не тому, що вони «за» чи «проти». Так от: громадська рада визначила роботу головного лікаря як позитивну. Чому тоді Ольга Василівна повинна приходити сюди звітувати п’ятий раз, коли її робота позитивна, тільки в плюс їй визнається?
Далі Оксана Григорівна повідомила про випадок, коли нещодавно сама потрапила в лікарню і з нею там добре поводилися.
— А чого варте харчування в ЦРЛ! Можливо, якісь невеликі недоліки в її роботі, як і у кожного керівника, і є, але ж таку грамоту та нагороду не дали б людині, яка б цього не заслужила. А тепер уявіть, що оце народне віче з п’яти чоловік приймає рішення звільнити Ольгу Василівну: ким її замінити?— продовжила Оксана Пазюк. Після цього її запитання зал зашумів: з усіх боків чулися якісь прізвища та запитання.
— Ви недавно писали в газеті, що коли ви лежали в лікарні і там не знайшлося людини, яка б поміряла вам тиск. То про що ви зараз взагалі говорите?— не стрималася якась жінка.
На це Оксана Григорівна відповіла, що «у нас є головний лікар Центральної районної лікарні і ПМСД (центр первинної медико-санітарної допомоги». А там уже інший головний лікар і там зараз дуже багато недоліків, бо це пілотний проект. І їй там дійсно не змогли поміряти тиск, але це до Ольги Гирі ніякого відношення не має.
Після цих слів Володимир Вісич повідомив, що час на виступ, визначений регламентом, вичерпано і, отримавши позитивні вигуки присутніх, зачитав деяку інформацію:
— Свого часу у відповідні інстанції також було направлено листа про те, що Ольга Гиря незаконно суміщає посади головного лікаря та завідуючої неврологічним відділенням. До речі, підкреслюю, що Оксана Пазюк поставила Ользі Василівні це в заслугу. Через цю незаконність суміщення посад Департамент охорони здоров’я направив Ользі Василівні листа-роз’яснення про припинення вищезгаданого сумісництва, а головному бухгалтеру ЦРЛ було доручено провести перерахунок заробітної плати головного лікаря і повернути суму переплати у держбюджет. Так от, ми не впевнені у правильності проведення розрахунків, так як різні перевіряючі органи кажуть різні суми переплат. У нас є підозра, що це сумісництво продовжується дотепер, хоча достовірно це не відомо.
Згадав Володимир Іванович також підпал у 2012 році реєстратури Новосанжарської лікарні та тисячі постраждалих мешканців району, «чиї підгорілі картки потім підбирали жителі ромської національності і продавали їх власникам за сто гривень».
— Громада Новосанжарщини дуже стурбована тим, що, незважаючи на всі корупційні дії, зловживання службовим становищем, будучи пенсіонером, Ольга Гиря намагається продовжити контракт із районною радою, який закінчується 17 грудня 2014 року. Також головний лікар жодного разу не з’явилася на віче, куди її запрошували, аби почути думку громади про стан медицини в районі. Виникає запитання: кому тоді служить Ольга Василівна? — закінчив виступ Володимир Вісич.
Далі було надано можливість виступити будь-кому бажаючому із залу.
Під кінець громадського обговорення активісти звернулися до виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації Романа Павліченка з тим, аби він відкликав подання до райради про продовження контракту із Ольгою Гирею. Також прийняли рішення негайно відправити резолюцію та протокол зібрання до голови Новосанжарської районної ради, депутатської комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, сім’ї та дитинства Новосанжарської райдержадміністрації, Полтавської обласної ради, Полтавської облдержадміністрації, Департаменту охорони здоров’я ОДА та Міністерства охорони здоров’я України.