Зернові дорожчають, а свині — дешевшають

Зернові дорожчають, а свині — дешевшають

Поряд із здорожчанням основних зернових культур, різко скоротився попит на них. Кореспонденти тижневика дізнавались, як цей процес вплинув на тваринницьку галузь.

Фактично перед новорічними святами з’явилась інформація, що підприємці, які займаються реалізацією зернових, б’ють на сполох. Мовляв, у порівнянні з минулим роком, різко зросли ціни на зернові. Це призвело до того, що населення майже перестало купувати ці культури для відгодівлі тварин.

Підприємець із кобеляцького ринку зазначив:

— Не так давно я міг продати відро пшениці чи ячменю за 18-20 гривень. Закупівельні ціни зросли наскільки, що зерно віддаємо не менше, ніж за 25. У зв’язку з цим і покупців стало значно менше. Бо легше купити м’ясо на ринку, чим тягатися з тією птицею чи свинями. Я вже не кажу про биків чи корів. У цьому році селяни все літо здавали молоко, а потім за ці гроші сіно заготовили. Я закупівельні ціни на м’ясо тварин зовсім не зростають.

Аналогічна ситуація відбувається на ринку в Царичанці. Коли кореспонденти говорили з підприємцями, до них підійшла жінка, яка представилась Тетяною. Вона розповіла:

— Я тільки шо три курки продала по сорок гривень за кілограм, а тепер куплю на ці гроші кукургузи і пшениці, шоб гусей було чим годувати до весни. Це ж я не щитаю, скільки потратила весною на корма, бо тепер ніяка птиця без тих добавок не росте. А ще ж і пропоювала, гріла під лампою. Коротше, якшо все до кучі зібрати, то легше було б у сусідки купити здорову птицю і не мучитись. Паю катастрофічно не хватає для хазяйства. Більше поросят не держатиму, бо вони і мене з чоловіком з’їдять. А ціну на газ як піднімуть, то прийдеться здавати і корову. Оце вже ми дожились до ручки. Вони свинину з Польщі завезуть чи з Біликів, курей виростять із добавок. Нашо нашим депутатам село, хто про нього думає. Їм би дозвіл дати на строітєльство якогось комплексу, шоб бистро кармани набити. А ми вимремо з такими цінами скоро.

Крупні зернозаготовачі повідомили, що на сьогоднішній день пшеницю вони реалізують для населення по 3500 гривень за тонну, а ячмінь та кукурудзу — по 2500. Та наголосили, що ближче до весняно-польових робіт ціна на ячмінь повинна піднятися.

Також свій коментар дали підприємці, які закуповують тварин. Вони розповіли, що нині ціна на биків живою вагою становить 23 гривні, на телиць — 21-22. Корів купують по 18 гривень. А от ціна на свинину знизилась аж на дві гривні. І відтепер становить 23 за кілограм. Пояснюють це її масовим напливом перед новорічними святами. Хоча й не обіцяють швидкого здорожчання. Це при тому, що ціна на сало і м’ясо становить, відповідно, 20-30 та 55-70 гривень за кілограм.

Не могли ми оминути і підприємців, які займаються реалізацією птиці. Нам стало відомо, що, згідно їх попередніх прогнозів, курчата-бройлери в кінці січня будуть коштувати близько 12 гривень за голову, добове курча-несучка — більше 20. Усе залежатиме від виробника, оскільки значна кількість яєць і добової птиці надходить до нас із Угорщини, Франції та інших європейських країн. І ціна обчислюється в євро. Крім того, корми зростуть приблизно на 30 відсотків, тому що вони теж коштують в іноземній валюті. Птиця українських фабрик особливо не буде відставати в ціні у зв’язку з подорожчанням енергоносіїв для підприємств.

Отож, із таким зростанням цін невдовзі зможемо в повній мірі оцінити «переваги» закордонного тваринництва.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО з регіону»
14 січня 2015, 09:15 | Кобеляки | Фінанси

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.