Профілактика дорожньо-транспортних пригод
Несприятливі дорожні умови є прямою причиною ДТП у 30 % випадках, а опосередкованою — у 70%, а тому вимагають від водіїв і пішоходів підвищеної уваги до заходів власної безпеки і бездоганного дотримання Правил дорожнього руху.
Лід буває різний. Найбільш слизько — при температурі близько 0 °C. При температурі нижче – 20 °C на ньому немає води. Зледеніння може бути суцільним на великій протяжності дороги або на невеликих ділянках. Якщо ви виїхали на ожеледь, то головне — не розгубіться, а пам'ятаєте основні правила для забезпечення безпечного руху в цих умовах:
— перед початком руху, поворотом, розворотом, перелаштуванням або зупинкою не забувайте подавати відповідні сигнали;
— складна обстановка на дорозі підвищує ризик хаотичного перелаштування з однієї смуги руху в іншу, а також необдуманого поспішного обгону;
— найбільш актуальним запобіжним засобом у сформованих умовах є дотримання безпечної дистанції, що дає можливість безперешкодної зупинки і гальмування. Для того, щоб попередити про майбутнє гальмування водія ззаду рухомого автомобіля, можна кілька разів торкнутися педалі гальма, привертаючи увагу миготливим стоп-сигналом. Не вдавайтеся до екстреного гальмування, якщо це не пов'язано з необхідністю запобігання ДТП.
— більше половини дорожньо-транспортних пригод, як правило, пов'язані з наїздами на пішоходів. Тому слід пам'ятати про те, що водій повинен поступатися людям, які перетинають проїжджу частину, а пішоходи своєю чергою зобов'язані переходити максимально обережно в спеціально встановлених для цього місцях.
Дотримання необхідних заходів безпеки при ожеледі на дорозі збереже вам життя і здоров'я!
Додати коментар