Майже половина шлюбів закінчуються розлученнями
Про це нам повідомила начальник Кобеляцького відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Традиційно на початку нового року ми дізнаємося про статистику народжень, смертності, одружень та розлучень у районі за минулий рік і намагаємось порівняти ці показники з попередніми роками. За цією інформацією ми звертаємось до начальника районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Ірини Бутко. На цей раз вона розповіла, що за 2014-ий на світ з’явились 430 немовлят. Із них дещо більше дівчаток — 218, а хлопчиків — 212. Тоді як у 2013 році народилось 411 малят.
За словами Ірини Андріївни, найбільш популярними іменами, якими у 2014-му називали дівчаток, були Софія, Анна, Олександра та Вікторія. Хлопчиків частіше називали Артемом, Максимом, Іваном та Дмитром. Найбільш незвичними іменами серед дівчаток були Даяна, Златослава, Мілена, Лєона, Мілана, Ясміна та Христина. А серед хлопчиків — Булат, Ашот, Рамід, Радомир, Демид, Рамір та Дамір.
Що стосується смертності, то у 2014 році померли аж 897 жителів району. Лише за грудень не стало 99 людей. За словами Ірини Бутко, це великий показник.
— Ми звикли реєструвати приблизно по 60-70 смертей на місяць, — каже вона. —Та чомусь у грудні 2014-го смертність в районі суттєво побила ці показники.
Із приводу кількості одружень протягом минулого року, то Ірина Бутко назвала цифру 232. Тоді як у 2013-му було всього 193. А роком раніше, у 2012-му, — 210.
— Тенденція також не зовсім зрозуміла, — каже Ірина Андріївна. — 2012-ий був високосним. Вважається, що одружуватись у цей рік не бажано. А кількість зареєстрованих шлюбів тоді була вищою, ніж у 2013-му.
Що стосується кількості розлучень, то їх майже вдвічі менше, ніж одружень. Минулого року ця цифра становила 130. Ми поцікавилися, яким є середній вік людей, котрі вирішують офіційно розірвати свої стосунки. Ірина Бутко відповіла, що здебільшого це люди, які прожили в шлюбі від трьох до п’яти років. Тобто, молодого віку.
— А далі, згідно статистики, можу сказати, що вирішують розлучитися пари у досить зрілому віці, — продовжує вона. — Можливо, це люди, які вже багато років не живуть разом та в силу різних причин таки вирішують розірвати «на папері» свої стосунки.
Насамкінець ми поцікавились, чи зміниться цього року щось у роботі відділу Державної реєстрації актів цивільного стану. Ірина Андріївна розповіла, що, починаючи з січня, усі громадяни мають право звернутись за повторною видачею свідоцтв до будь-якого відділу органів ДРАЦС за місцем свого фактичного перебування, а не за місцем складання актового запису. Це можуть бути свідоцтва про реєстрацію шлюбу, народження, смерті та інше. До слова, раніше повторне свідоцтво можна було отримати лише за місцем його складання.
— Зараз людина, яка бажає отримати такий документ, приходить до нас та пише заяву, — каже Ірина Бутко. — Далі ми відправляємо електронні інформаційні запити у місто, де першочергово було складено свідоцтво, та в разі отримання підтвердження звідти, маємо можливість повторно видати документ. Ця процедура займає значно менше часу. Раніше все це тривало до місяця, бо всі запити відправляли поштою рекомендованими листами. Деякі області, такі як Полтавська, уже почали співпрацювати через Інтернет. А Дніпропетровська, для прикладу, не реагує на електронні запити і вимагає надсилати поштою сканкопії документів. Та, думаю, із часом ця проблема вирішиться. До слова, одній жительці Луганська ми вже видавали свідоцтво таким чином.
Додати коментар