«Якщо відмовляться сплачувати за надра, то будуть працювати самостійно»
26-го січня була проведена 39‑та сесія Бутенківської сільської ради, на якій депутати прийняли бюджет на 2015‑й рік.
На початку засідання присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих учасників АТО та мирних жителів, які постраждали під час недавніх терактів. Потім голова сільської ради Микола Скрильник повідомив, що Указом Президента місцевій жительці Світлані Кадацькій присвоєно почесне звання «Мати-героїня». Депутати та односельці привітали з цим Світлану Петрівну.
Далі присутні перейшли до розгляду сесійних питань. Спершу депутати заслухали Тетяну Миргородську, головного бухгалтера сільради, яка розповіла про виконання місцевого бюджету за 2014‑й рік.
— На 31‑ій сесії шостого скликання, яка відбулася 10‑го лютого минулого року, був прийнятий сільський бюджет-2014, — повідомила Тетяна Григорівна. — Загальний обсяг доходів, який тоді запланували, дорівнював 2 мільйони 470 тисяч гривень. Дотація місцевому бюджету з державного мала скласти 406 тисяч. Загальний обсяг видатків планувався також у сумі 2 мільйони 470 тисяч гривень. Протягом року з урахуванням внесених у процесі виконання змін доходна частина бюджету склала 2 мільйони 416 тисяч. При цьому збільшилась дотація — 426 тисяч. У 2014‑му році доходна частина бюджету виконана на 112,9 відсотка. Залишок коштів по загальному фонду на перше січня 2015‑го склав 693 тисячі гривень.
Після звіту головного бухгалтера головуючий Микола Скрильник запропонував депутатам задати запитання щодо виконання бюджету. Та питання виникло не в сільських обранців, а у місцевого жителя Василя Івановича, який назвався представником громади. Микола Володимирович відмовив йому, пояснивши це тим, що право голосу мають виключно депутати.
Депутати одноголосно затвердили звіт про виконання місцевого бюджету за 2014‑й рік.
Наступним питанням була робота комунального підприємства «Бутенківське». Його присутнім розкрила бухгалтер підприємства Олена Шевченко:
— У 2014‑му році за надання послуг із водопостачання було отримано 104 тисячі 562 гривні. Спонсорська допомога становила 17 тисяч. Кредитного ліміту використано 23503 гривні. Усього отримано 145 тисяч 66 гривень. Їх використали на оплату за електроенергію, працю, податкові витрати, зв’язок, погашення кредитного ліміту, придбання канцтоварів та касове обслуговування. Усього витрати склали 130656 гривень. Також на спеціальний фонд казначейства сільрада перерахувала підприємству з місцевого бюджету 29 тисяч 960 гривень. За них ми придбали три глибинні насоси, які замінили в Стрюках, Котовському та Кондрах, а також погасили кредиторську заборгованість за залізобетонний паркан. 101748 гривень, які були отримані на загальний фонд казначейства від фінансування сільрадою з місцевого бюджету, були використані для оплати електроенергії і для нарахування заробітної плати. На 2015‑й рік заплановано отримати за надання послуг із водопостачання 125 тисяч 474 гривні. Заплановані витрати складуть 235700. Нестача коштів становитиме 110 тисяч 226 гривень. У зв’язку з цим підприємство прохає сільську раду надати дотацію в сумі 72 тисячі.
Депутати поцікавились у Олени Олександрівни, які населені пункти є збитковими. Вона відповіла, що це — Котовське.
— При населенні 230 чоловік, у середньому, комунальне підприємство отримує плату в 900 гривень, а електроенергії використовує на 1500. Та ця різниця дотується сільською радою, — продовжив відповідь Олени Шевченко Микола Скрильник. — Отож, слід говорити про підняття тарифів. Тому що вони у нас є найнижчими по всій Полтавській області. Тобто, населення сплачує по лічильнику 2,50 за куб води.
Також сільські обранці згадали про кооператив «Бережнівський» та поцікавились, як ним здійснюється розрахунок перед комунальним господарством.
Олена Шевченко відповіла, що жодних коштів кооператив не сплачує:
— Ми навіть платимо за користування «Бережнівським» надрами. За електроенергію вони сплачують самостійно. А от відшкодовувати за надра не виявляють бажання. Говорять, що не мають на це коштів. Хоча за всі надра ми платимо в рік 16 тисяч 977 гривень.
Один із депутатів зауважив, що, зважаючи на такі дії «Бережнівського», не потрібно було взагалі створювати комунгосп:
— Два роки підряд ми надаємо з сільського бюджету майже сто тисяч дотації. Краще б ці кошти використали в іншій сфері. А водопостачання залишили б кооперативам.
Сільський голова пояснив, що в районі всі комунальні підприємства є дотаційними. І, згідно законів України, місцева влада повинна забезпечувати своїх жителів водою:
— Ми допомагатимемо кожному населеному пункту. А щодо ситуації з «Бережнівським», то неодноразово сільрада зверталась із скаргами і в міліцію, і в прокуратуру. Та ніхто цим питанням займатись не хоче. Я спілкувався з «кооперативцями», щоб вони оплачували користування надрами. Але ті відмовляються, пояснюючи, що не мають на це коштів. Крім них, відмовляються платити жителі Більшовика і мікрорайону Яйцебаза. Документацію ми виготовляли на всі свердловини. Але ви, депутати, можете проголосувати за виключення їх із комунгоспу. І тоді цим кооперативам доведеться самостійно замовляти документацію і здійснювати оплату.
Назвала доповідач і кількість водокористувачів на території Бутенківської сільської ради:
— 676 дворів користуються водою, а це — 1476 мешканців. Довжина водогонів — 31 кілометр 500 метрів. Кількість артезіанських свердловин — 7. На обслуговуванні в комунального підприємства перебуває 388 дворів (869 мешканців). Підприємство обслуговує 19 кілометрів водогонів.
Олена Олександрівна окремо зупинилась на розрахунку необхідних витрат та завданнях комунальників у 2015‑му році:
— По-перше, аварійний стан водомережі по вулиці Перемоги в Котовському. Через проржавілі труби жителі не мають можливості споживати якісну питну воду. Тож необхідно замінити 943 метри водогону. Для придбання поліетиленової труби потрібно 30 тисяч гривень. По-друге, для економного використання електроенергії слід установити автоматику в Стрюках. Це обійдеться приблизно в 2500 гривень. А також поточні видатки. Підприємством заплановане стабільне водопостачання населених пунктів, укладення угод із усіма водокористувачами та встановлення економічно обґрунтованого тарифу.
Микола Скрильник закликав депутатів провести роботу з усіма водокористувачами, щоб останні в обов’язковому порядку уклали договір із комунгоспом.
Заслухавши звіт про роботу комунального підприємства «Бутенківське», депутати проголосували за надання дотації в сумі 72 тисячі гривень на оплату електроенергії.
Основним питанням сесії було прийняття бюджету Бутенківської сільської ради на 2015‑й рік. На нього доповідала Тетяна Миргородська, головний бухгалтер сільради.
Та спершу голова бюджетної комісії Олена Кобель повідомила, що 23-го січня цього року відбулось засідання бюджетної комісії, яка вирішила винести на затвердження сесії запропонований бюджет. Загальний обсяг його доходної та видаткової частин становить 1 мільйон 308 тисяч 900 гривень.
Тетяна Григорівна зазначила, що основним джерелом наповнення бюджету є надходження зі сплати за землю:
— Планові надходження становлять 1 мільйон 122 тисячі 900 гривень. Крім сплати за землю, до бюджету будуть надходити кошти зі сплати єдиного податку — 180 тисяч. Усього по загальному фонду має надійти 1305900 гривень. По спеціальному очікується три тисячі. Видаткова частина бюджету дорівнює 1308900 гривень. Кошти будуть витрачатися на заробітну плату працівникам, відрахування до Пенсійного фонду, оплату електроенергії, оплату спожитих енергоносіїв, утримання місцевих програм. У 2015‑му із сільського бюджету фінансуватимуться такі програми: зайнятість населення (разом із районним Центром зайнятості), матеріальне забезпечення спортом, розвиток масового спорту, комплексна підтримка мобілізованих і учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, благоустрій населених пунктів сільської ради, соціальний захист незахищених верств населення, які потрапили в складну життєву ситуацію, забезпечення житлом дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримка комунального підприємства.
Головний бухгалтер нагадала, що кошти, які залишилися в загальному фонді у 2014‑му, будуть використані в цьому році для завершення ремонту ФАПу, придбання житла лікарю сімейної медицини, дітям, які позбавлені батьківського піклування.
Заслухавши проект бюджету, депутати проголосували за його прийняття.
Потім сільські обранці обговорили й затвердили штатний розпис бюджетних установ та порядок про оплату праці сільського голови на 2015‑й рік. А далі перейшли до земельних питань і звернень жителів сільської ради щодо надання їм матеріальної допомоги.
Додати коментар