Територіальну реформу проводити потрібно, але не в час війни
Про передачу дитячих садків та децентралізацію ми поговорили із заступником селищного голови Нових Санжар Валентином Івашиною.
— Валентине Миколайовичу, вже передали садочки району?
— Ми передали не самі садочки, а їх фінансування. Якщо минулого, 2014‑го, року селищний бюджет складав приблизно 5,5 мійльйонів, то на цей рік заплановано близько 2 мільйонів. Різниця між цими сумами якраз ішла на утримання двох дитячих садків — «Сонечка» та «Лелеченьки». За новою схемою оподаткування частина податків надходитиме до районного бюджету, відповідно, відтіля і фінансуватимуть дитячі навчальні заклади.
— А як передали майно та приміщення? Адже саме навколо цього було найбільше суперечок на сесії районної ради.
— Малоцінне майно, тобто, усе, окрім приміщень, — ліжечка, стільчики, посуд і таке інше, ми передали відділу освіти. А от приміщення садочків лишаться у власності селищної громади. Відділу освіти ми їх передамо у оренду за угодою позички, із нульовою ставкою, зрозуміло. Така передача не завадить нам цього року провести за кошти селищного бюджету по обох дитячих садках капітальний ремонт теплогенераторних. У «Сонечку» також потрібно замінити насосну групу. І у обох ДНЗ потрібно встановити сигналізацію загазованості приміщення, що й буде зроблено цього року.
— Ви можете пояснити, у чому сенс передачі фінансування із селищного рівня на районний? Чи виграють дитячі садки щось від цього?
— Нічого не виграють. За фактом це перекладання коштів із однієї кишені у іншу. Раніше фінансували із правої, тепер будемо з лівої. Я не можу цього знати напевно, проте, на мою думку, це пов’язано із територіальною реформою, яку зараз намагаються провести у країні.
— До речі, про цю реформу. Вам, як заступнику голови найбільшої громади Новосанжарського району, надходили якісь роз’яснення: як вона буде відбуватися, за яким принципом ділитимуть чи скорочуватимуть сільські ради?
— Ні, таких роз’яснень немає. Я бачив у Інтернеті карту Полтавської області після реформування. Там чотири райони. Наш відходить до Полтавського. У свою чергу існуючі сільські ради нібито об’єднають у три громади: Новосанжарську, Малоперещепинську та Нехворощанську. Про те, як кожна із цих громад буде існувати, як буде забезпечуватися утримання інфраструктури, як буде організована сфера посуг — нічого не відомо. Взагалі, якщо Ви запитуєте мою особисту думку з цього приводу, то я вважаю: коли країна веде війну, коли вона і так ослаблена, проводити територіальну реформу ніяк не на часі.