Замість листів до Уряду допомагатимемо на місцевому рівні
На традиційній зустрічі з керівниками установ і організацій минулого тижня ветерани обговорили роботу райдержадміністрації та Центру первинної медико-санітарної допомоги. Про головні аспекти їм розповіли виконуючий обов'язки голови РДА Павло Мудрак та головний лікар Любов Коломієць.
Діалогу між гостями та ветеранами передував незрозумілий виступ Миколи Тереніна. Він просив вибачення у присутніх за відмову влади від використання їх досвіду. При цьому постійно називав своє повне прізвище, ім'я й по-батькові, критикував очільника міста за погану роботу і дякував ветеранам за їх працю.
Павло Володимирович, у свою чергу, також подякував ветеранам за їх активну життєву позицію та висловив сподівання, що її візьмуть собі за приклад усі жителі району.
Із залу прозвучало питання щодо підвищення тарифів на природний газ і електроенергію:
— Чи не отримали Ви з Адміністрації Президента інструкції, як прожити пересічним українцям при скачку цін на комунальні послуги? Якщо ж ні, то, можливо, слід звернутися в Кабмін, щоб вони таки дали нам роз'яснення з цього приводу.
Виконуючий обов'язки голови РДА відповів, що керівництво країни розуміє ситуацію:
— Нагадувати їм про це немає сенсу. Зі свого боку, адміністрація буде максимально моніторити роботу Управління праці та соціального захисту щодо надання ними субсидій. Також усіляко сприятимемо в отриманні вами необхідного пакету документів. Замість листів до Уряду допомагатимемо на місцевому рівні. Ми активно співпрацюємо з лісовим господарством, тож при необхідності допоможем жителям у забезпеченні твердим паливом.
Далі присутні поцікавились про плани адміністрації на майбутнє:
— Ми вже звикли до того, що головним виконавчим органом у районі виступає РДА. Тепер нам розповідають про її розформування. При цьому представники міської влади закидають, що такий орган не потрібний державі, він недієвий, його ніхто не обирав. Що Ви можете сказати з цього приводу? Чим у такий тяжкий час займається адміністрація? Чи зробила вона щось для мінімізації стрімкого подорожчання?
Павло Мудрак повідомив, що на ціноутворення адміністрація не має впливу, оскільки його диктують приватні структури:
— А от оцінку діяльності РДА повинні давати не міські керівники, а мешканці району. Так як немає дня, щоб до мене не зверталися кобелячани зі скаргами. Вони розповідають, що їх питання на місцях ігноруються.
Микола Теренін акцентував увагу посадовця на проблемі міського звалища і висловив пропозицію створити сортувальну станцію на базі одного з колишніх підприємств міста.
Павло Володимирович підтримав цю пропозицію і зазначив, що подібні заходи треба впроваджувати з малого, а не чекати багатомільйонного функціонування.
На завершення розмови посадовцю задали питання щодо прогнозу майбутнього кандидата на посаду голови райдержадміністрації.
— Найвірогіднішою кандидатурою є керівник апарату адміністрації Таміла Шевченко. Ця інформація вже була озвучена в засобах масової інформації, — сказав виконуючий обов'язки голови РДА.
Наступною перед ветеранами виступила головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Любов Коломієць. Вона нагадала присутнім, що в Центрі працюють сімейні лікарі:
— Саме до них ви звертаєтеся за допомогою в поліклінічне відділення, ці ж спеціалісти при необхідності приїздять за вашими викликами. За реформою, ПМСД — це ланка первинної медико-санітарної допомоги, вона відділена від вторинної ланки. На сьогоднішній день ми на 32 відсотки фінансуємось із загального фонду, розрахованого на всю медицину району. Ці кошти йдуть на заробітну плату і погашення заборгованості за енергоносії.
Зі слів Любов Афанасівни, Центр первинної медико-санітарної допомоги включає в себе 10 сільських лабораторій, 43 ФАПи, у яких працюють 32 лікарі і 123 медсестри:
— Ми надаємо невідкладну допомогу щоденно до восьмої години вечора, крім суботи і неділі. Для надання невідкладної медичної допомоги на виклики виїжджає сімейний лікар. Також у нас чергує автомобіль екстреної медичної допомоги, але він розрахований виключно на термінові виклики. Наприклад, ДТП, інфаркти, інсульти.
Головний лікар пояснила, що наразі у закладі абсолютно немає коштів на придбання паливно-мастильних матеріалів, та невдовзі питання буде вирішено.
Ветерани поцікавились у Любові Коломієць, яку кількість мешканців обслуговує один спеціаліст.
— У місті працює шість сімейних лікарів і два педіатри, — зазначила жінка. — Іван Юрченко і Тамара Бабій — це сімейні лікарі, які приймають і дорослих, і дітей. Інші чотири — лише дорослих. За радянським зразком у нас залишилась територіальна розподіленість. На кожного лікаря припадає своя дільниця, приблизно 2200 чоловік. Плюс до нас відносяться приписні ФАПи: у Кунівці, Бродщині, Красному, Соснівці, Вільховатці, Підгорі та Золотарівці. Завідуюча амбулаторією сімейної медицини — Жанна Шевченко. Дізнатися інформацію про свого сімейного лікаря можна за номером 3–13–03.