Олександр Андрейко нагадав депутатам про скаліченого сина
Житель Кобеляк, згадуючи історію 2005 року, коли в результаті халатності медиків його син зазнав каліцтва, закликав їх не голосувати за призначення Івана Супруненка головним лікарем Кобеляцької ЦРЛ.
У понеділок відбулося засідання Президії Кобеляцької районної ради. Воно розпочалося із розгляду скарг жителя Кобеляк Олександра Андрейка. Зачитати їх мав Анатолій Кучеренко. Але Олександр Тарасович побажав зробити це особисто.
Під час свого виступу він нагадав присутнім події 2005 року, коли його син, зазнавши травми руки, звернувся за допомогою у Кобеляцьку лікарню. А потім в результаті дій кобеляцьких, а згодом і полтавських медиків став інвалідом. На підтвердження своїх слів, Андрейко послався на рішення Козельщинського районного суду, котрий визнав помилку медиків. Олександр Тарасович заявив, що вважає винними в інвалідності свого сина головного лікаря Івана Супруненка, травматолога Миколу Півня та хірурга Сербіну. Він зазначив, що вони підробили документи, вказавши, що батько й син Андрейки самовільно покинули медичний заклад. А потім документи, у яких мала бути офіційна відмова, безслідно зникли.
Далі Андрейко повідомив, що суди всіх інстанцій, включаючи Верховний суд України, визнали правомірність його претензій до медиків. І згадав, що сину виплатили 80 тисяч гривень. Але зазначив при цьому:
— Ці вісімдесят тисяч були виплачені із благодійного фонду, тобто, із лікарняної каси. Пропоную депутатам перевірити правомірність таких дій.
Потім Олександр Тарасович перейшов до критики інших дій керівництва як Кобеляцької ЦРЛ, так і районної ради та держадміністрації. Він заявив, що головний лікар неправомірно нараховує собі та найближчому оточенню оплату послуг, які вони не виконують. Як приклад, назвав послугу по вивезенню трупів. Згадав про історію із пиріжками, які пекли на кухні ЦРЛ, а потім продавали в буфеті.
— А відповідні дозвільні документи зробили «заднім числом», — підкреслив Андрейко. Наостанок він заявив:
— А за які заслуги Супруненко отримав звання Заслуженого лікаря? Він рядовий анестезіолог. Де його наукові праці чи відкриття?
Представникам влади Олександр Андрейко докоряв тим, що вони, за його словами, «покривають» керівництво лікарні. Олександр Тарасович закликав депутатів зняти кандидатуру Івана Супруненка з конкурсу на посаду головного лікаря Кобеляцької ЦРЛ. Також він заявив, що мав розмови із головою райради Василем Мирошнеченком та заступником голови Ганною Кондратьєвою. І ті йому порадили збирати народні віче. А ще сказали, що самі налаштовані проти кандидатури Супруненка на посаду головного лікаря. Але для прийняття рішення у них не вистачає голосів.
Василь Мирошнеченко після такої заяви одразу запитав Андрейка:
— А коли це ми вам радили віче збирати?
Той не відповів. Тоді Василь Іванович запропонував депутатам прийняти відповідне звернення до правоохоронних органів. Його підтримав співробітник апарату райради Анатолій Кучеренко, сказавши, що депутати не мають права вести слідчі дії і більше нічого у справі сина Андрейка зробити не можуть. Ці слова зовсім не сподобалися Олександру Тарасовичу, котрий нагадав, що правоохоронні органи десятиліттями ігнорували його заяви і звернення. Ганна Кондратьєва пообіцяла йому, що вся інформація, яка прозвучала на Президії, буде доведена до відома інших депутатів. Але й це не задовольнило скаржника і він почав хамити. Кучеренку Андрейко порадив йти на пенсію, керівництву райради нагадав про премії, а депутату Миколі Жуку про правильність подачі декларацій у податкову. Микола Григорович, вийшовши на трибуну, сказав:
— Андрейко, так ти ж ще не знаєш, про що я буду говорити.
Ганна Кондратьєва зробила скаржнику зауваження:
— Ви за десять хвилин встигли всіх образити.
Після чого Андрейко вийшов із залу засідань, пообіцявши ще кудись написати.
Микола Жук продовжив свій виступ. Він попросив Супруненка дати дорогу молодим і не претендувати на посаду головного лікаря. А потім звернувся до Анатолія Таранушича:
— Анатолій Олексійович, не накаляйте обстановку, не впливайте на депутатів. Жук, напевно, мав на увазі можливість тиску на районних обранців при голосуванні щодо кадрового питання по ЦРЛ. На що Таранушич відреагував:
— А як я можу тиснути на ваших соціалістів. Я ж давно не голова адміністрації.
— Ви їх одним поглядом гіпнотизуєте! — сказав Жук.
У залі виникла суперечка щодо процедури голосування. Погляди присутніх розділилися з приводу того, як голосувати під час виборів кандидатури на посаду головного лікаря. Депутат Таранушич наполягав, що, згідно із Регламентом, голосування повинно відбуватися відкрито. Ганна Кондратьєва, посилаючись на Положення, стверджувала, що воно має відбуватися таємно. Під час виступів більшість присутніх підтримали саме Кондратьєву.
Урешті-решт погодились в тому, що питання таки буде винесене на сесію.