«У Кобеляках вистачає занехаяних місць»
Громадський активіст Микола Теренін нагадав місцевій владі про болючі місця в Кобеляках.
Зробив він це у досить цікавий спосіб. Микола Валерійович запропонував кореспондентам «ЕХО» зустрітися поряд із залишками мануальної терапії. Як відомо, цей комплекс будувався ще за часів Радянського Союзу, але так і не був введений в експлуатацію.
Під час зустрічі громадський активіст тримав у руках плакати з написами: «Злочин влади», «Ганьба влади». Він пояснив:
— У чому заключається злочин влади. На початку 90‑х років будівництво мануальної терапії було майже завершено. Жоден місцевий керівник, починаючи з Володимира Чернявського і завершуючи Олександром Ісип, не потурбувався про його збереження. Навпаки, закривали очі, коли його руйнували. Цей об’єкт є відображенням того, що за роки незалежності сталося з нашою країною.
Микола Теренін вважає, що мануальну терапію можна було зберегти, передавши її на баланс міста. Із однієї лише оренди місцевий бюджет отримував би значні прибутки.
— Що я маю на увазі під ганьбою, — продовжує активіст. — Справа в тому, що міський голова таки зумів перепродати мануальну терапію. Точніше те, що від неї залишилося. Власника будов не можуть знайти. Та від мануальної терапії фактично нічого й не залишилось. Земля під нею — кобеляцької громади. Тільки ніхто не планує прибрати цю територію, яка перетворилась на звалище. Оце вам і ганьба. Як можна продавати споруди, а потім не знати, із кого за них спитати?
Микола Теренін вважає, що саме цю територію потрібно було передавати під реабілітаційний центр:
— Залучившись підтримкою району, можна навести лад на території «мануалки». Якщо такий центр, звичайно, усе ж з’явиться в місті.
Та не лише занедбаність цього об’єкту хвилює громадського активіста.
— На жаль, у Кобеляках вистачає занехаяних місць. «Візитною» карткою міста є в’їзд на територію автостанції. Люди, які вперше проїжджають нашим райцентром, отримують «незабутні» враження від цього місця. Також на всі Кобеляки «красуються» колишнє приміщення кафе «Молодіжне», будівля пожежної частини та гаражі в ліцеї.
На завершення розмови Микола Теренін припустив, що все ж ці закинуті об’єкти зможуть принести користь місту. Можливо, сюди потрібно запросити режисерів для зйомок гостросюжетних фільмів.