До 7 листопада стрілятимуть диких кабанів і бродячих собак
У мисливських угіддях розпочався безпрецедентний за розмахом відстріл диких кабанів і свиней.
Захід проводиться з метою недопущення виникнення африканської чуми свиней. Ця хвороба є надзвичайно небезпечною. У разі виникнення епідемії тварини стовідсотково гинуть. На сьогодні у світі немає ніяких методів лікування африканської чуми. У разі виявлення хвороби всі свині, і дикі, і домашні, у радіусі 20 кілометрів підлягають знищенню. Їх туші спалюють. Єдина втішна інформація: для здоров’я і життя людей африканська чума свиней небезпеки не становить.
В Україні випадки захворювання свиней на цю небезпечну хворобу зафіксовані у кількох областях, в тому числі і в Полтавській. Чуму занесли у Пирятинський район. Там знищені і спалені тисячі тварин. Ще у жовтні Полтавська облдержадміністрація розробила комплекс заходів щодо недопущення поширення хвороби на території області. Серед них передбачений і позаплановий відстріл диких кабанів і свиней.
У Кобеляцькому районі відстріл диких тварин теж розпочався. І вже навіть виник один скандал, пов’язаний із цим. У неділю районом почала поширюватись інформація про те, що нібито на острові Вишняки мисливці влаштували безладну стрілянину. І навіть вбили домашню свиню у господарстві людини, котра там проживає.
У вівторок Таміла Шевченко, голова Кобеляцької РДА, провела нараду з приводу ситуації з відстрілом. На ній були присутні голова районної ради Василь Мирошнеченко, прокурор Кобеляцького району Вадим Кохно, начальник Управління ветеринарної медицини у районі Сергій Куземко, директор РЛП «Нижньоворсклянський» Олександр Шуліка, керівники кількох мисливських господарств.
Сергій Куземко вчергове озвучив цифри і факти. Він повідомив, що в результаті відстрілу мають залишитися не більше п’яти диких свиней на тисячу гектарів угідь. Згідно із даними, поданими мисливськими господарствами, найбільшою чисельність цих тварин є у «Філіні». Потрібно відстрілювати тварин і в мисливських господарствах «Динамо», «Артеміда» та УТМР. Станом на 3 листопада знищено 23 тварини. Ветеринари взяли із них матеріал для проведення аналізів. Туші зберігаються у господарствах. Водночас Куземко повідомив і обнадійливу інформацію. За його словами, аналізи, зроблені у тварин, відстріляних протягом року, ніколи не фіксували ознак африканської чуми.
Щодо долі туш убитих тварин, то Таміла Шевченко запропонувала передавати їх волонтерам. А ті, у свою чергу, повезуть страви із м’яса у зону АТО.
Олександр Шуліка та Валентин Панічевський розповіли про скандал на острові Вишняки. За їх словами, ніякого неконтрольованого сафарі на острові не було. А у всіх убитих там свиней виявили ехінокок. Тварини заразились ним від свійських котів і собак, які живуть на острові.
Таміла Шевченко, у свою чергу, розкритикувала керівників мисливських господарств за низькі темпи відстрілу. Вона сказала:
— У нас в районі більше тисячі мисливців. А тут дійшло до виконання важливого державного завдання — і стріляти нікому. А якщо, не дай Бог, хвороба з’явиться в районі? Яких збитків зазнають селяни, коли виріжуть усіх свиней в окрузі?
Сергій Куземко запевнив, що доки не буде відстріляна необхідна кількість свиней, керівники мисливських господарств не отримають дозволів полювати на зайців.
Відстріл будуть проводити до 7 листопада. Крім свиней і кабанів, у лісах знищуватимуть ще й бродячих собак.