Знепритомнію, але субсидію випалю!
Опалювальний період в країні триває майже два місяці. І значна кількість українців уже користуються субсидіями від держави.
У жовтні та листопаді на більшій території нашої держави зберігалась доволі тепла, як на ці місяці, погода. За даними Кобеляцької районної метеостанції, середньодобова температура трималась на позначці +7 градусів.
Разом із теплом у багатьох жителів району виникли проблема. Справа в тому, що люди, які користуються субсидією, не напалюють виділених їм державою кубів газу. Якщо на початку опалювального сезону споживачі економили, то тепер намагаються усіляко використати нараховані їм куби газу.
Про цю ситуацію редакцію неодноразово повідомляли читачі тижневика «ЕХО». Люди розповідають, що їх рідні та знайомі іноді доходять до абсурду. Вони, турбуючись, що держава зменшить розміру субсидії, накручують свої опалювальні прилади на максимум. Таким чином температура в середині будинку чи квартири досягає 27–30 градусів. І мешканцям цих помешкань, щоб не знепритомніти від теплового удару, доводиться відкривати кватирки або навіть двері.
За поясненням із приводу цього кореспонденти «ЕХО» звернулись до начальника відділу грошових виплат і компенсацій Олександра Боровика.
Він пояснив, що йому ця ситуація відома:
— Раніше субсидія нараховувалась від фактичного використання природного газу. Перед призначенням допомоги переглядались минулорічні показники спожитого блакитного палива. Тепер же субсидія нараховується згідно опалювальної площі будинку.
Як пояснив спеціаліст, при нарахуванні субсидії встановлюється обов’язкова частка плати для споживача. Наприклад, розмір субсидії для опалення помешкання становить 385 кубів газу, обов’язкова часка плати дорівнює 242 гривні. Держава в такому випадку доплачує за споживача 1800 гривень. Якщо споживач спалив ці 385 кубів, то він заплатить за кожен наступний по 7,188. І, навпаки, якщо зумів зекономити, то залишок коштів, перерахованих підприємству-надавачу послуг, переходить на рахунок абонента.
Отож, можна зробити висновок. Протягом опалювального періоду, зекономивши на опаленні у теплі місяці, ви накопичуєте кошти для оплати газу в більш холодні. Оскільки гарантій того, що субсидії вистачить людині у люті холоди, немає.
Можна побудувати для себе таку схему. У перших числах кожного місяця управління праці перераховує «Кобеляцькому району газопостачання» кошти за одержувачів субсидій. При цьому сума перерахунку є однаковою (як у прикладі — 1800 гривень. — Авт.). Телефонуєте у абонентський відділ і звіряєтесь, яка сума є на вашому рахунку. А потім уже рахуєте: вистачає цієї переплати для погашення боргу за газ чи ні. Та при цьому обов’язково потрібно сплатити хоча б за 1 куб газу по книжці. Ближче до кінця місяця знову дізнаєтесь у газовиків про кошти, що у вас залишились на рахунку. Це робиться для того, щоб уточнити: яка сума знята з вашого рахунку.
Виходить, що в одержувачів субсидій є два варіанти: непритомніти від теплового удару, коли на вулиці тепло, чи платити по 7 гривень у люті морози.