Вулиці перейменували, тарифи — відклали
24‑го листопада на черговій сесії депутати селищної ради пообіцяли розглянути питання тарифів на воду і перейменували частину вулиць Нових Санжар.
Питання тарифів розглянуть на наступній сесії
Перед сесією селищної ради біля входу до адмінприміщення збираються близько п’ятдесяти представників новосанжарської громади.
Сесія розпочинається із скандалу. Селищний голова Інна Коба зачитує порядок денний, депутати за нього голосують. Аж тут депутат Світлана Самойленко пропонує розглянути питання тарифів на воду.
— Такого питання немає у порядку денному. І взагалі — що ви маєте на увазі? — уточнює селищний голова. — Коли щодо підняття тарифу, то це питання розглядати ми не планували.
У цей час до приймальні селищної ради починають заходити представники громади. До кабінету голови, де традиційно проходить сесія, зайти вони не можуть — там і так ледь поміщаються депутати. Досередини проходить лише Галина Курило, одна із кандидатів на посаду селищного голови, а зараз діючий депутат районної ради (решта людей до кінця сесії стоять біля дверей кабінету голови ради, слухаючи депутатів. — Авт.). Вона починає пояснювати депутатам: якщо питання тарифів на воду і не стоїть у порядку денному, то його можна внести і розглянути. Проте далі виступити Галині Курило не дають. Спочатку селищний голова прохає її вийти, щоб не зривати засідання. Потім, коли з’ясовують, що депутат районної ради має право бути присутнім на сесії, ставлять на голосування: чи надавати Галині Курило право виступу. «За» голосують лише 6 депутатів (всього в раді, нагадаємо, 26 депутатів. — Авт.), отже у наданні слова їй відмовляють. Проте Галина Курило продовжує пояснювати депутатам, що тариф на воду у Нових Санжарах завищений, що підтвердила перевірка Антимонопольного комітету.
— Вам же не надали слово! Ви можете залишатися, але не заважайте проводити сесію! — прохає Інна Коба.
Із приймальні їй у відповідь починають щось вигукувати жителі Нових Санжар. На захист голови стають депутати. Шум зчиняється неймовірний.
— Мені що — міліцію викликати?! — запитує Інна Коба у Галини Курило та депутатів.
Зрештою, градус емоцій спадає. І депутати переходять власне до сесії. Інна Коба пояснює, що питання тарифів розглянути без попередньої підготовки неможливо. Тоді хтось із депутатів пропонує внести це питання у порядок денний наступної сесії. Питання ставлять на голосування. Усі підіймають руки «за». Отже, питання тарифів розглянуть на наступній сесії. Дату засідання голова ради обіцяє повідомити пізніше.
Вулицю Леніна перейменували, Жовтневу — ні
Далі в ході сесії депутати розглядають кілька земельних та бюджетних питань. Зокрема, затверджують умови оплати праці голови та заступника ради. А потім переходять до розгляду резонансного питання перейменування вулиць та провулків Нових Санжар.
Інна Коба зачитує депутатам пропозиції, на яких зупинилася комісія, а ті вже голосують (або не голосують) за них. Слід зауважити, що пропозиції дещо відрізняються від тих, які ми публікували у № 33 нашого тижневика. Пояснюють це тим, що комісія у останній момент внесла інші подання. Забігаючи наперед, зауважимо, що депутати з тих чи інших причин залишили без зміни частину існуючих назв вулиць, які, згідно закону про декомунізацію, мали б бути перейменовані.
Отже, за які зміни проголосували депутати.
Вулиці: Леніна — Незалежності, Жовтнева — без змін, Панфілова — без змін, Комсомольська — Каштанова, Піонерська — без змін, Забедейка — без змін, Петровського — Свято-Троїцька, Котовського — без змін, Свердлова — Свободи, Фрунзе — Курортна, Чапаєва — Кухаренка Якова, Халтуріна — Носенка Івана; провулки: Будьоного — Гостинний, Леніна — Незалежності, Чапаєва — Автомобілістів, Червоноармійський — Лілейний, Жовтневий — без змін, Радянський — Курортний, Піонерський — без змін. (У попередніх рекомендаціях комісії пропонувалося, зокрема, перейменувати Комсомольську на Успенську, а Піонерську — на Маджарянську. — Авт.)
— З нас іще за це переіменованія здеруть, ось подивитеся! — пророкує після голосування найстарший депутат ради Євген Гладун.
На це Інна Коба запевняє і його, і решту депутатів, що значних витрат у мешканців селища внаслідок перейменування не буде.
На завершення сесії депутати разом із головою акапельно виконують гімн. Коли депутати розходяться, до кабінету Інни Коби заходять кільканадцять чоловік із числа представників громади на чолі з Галиною Курило і близько півгодини обговорюють питання тарифу на воду. При цьому селищний голова запевняє: усі зауваження антимонопольного комітету селищним комунгоспом були враховані, тому підстав для перегляду тарифу немає.