Як у Бутенках 900 гектарів землі шукали
Минулого четверга в Бутенківській сільській раді відбулися збори, пов’язані із заявами громадян на отримання земельних ділянок.
Перед початком розгляду основного питання сільський голова Микола Скрильник розповів про заходи із благоустрою, які проводяться в сільській раді.
— Майже місяць назад у Бережнівці завершився капітальний ремонт ФАПу, — говорить Микола Володимирович. — Також у цьому населеному пункті продовжується ремонт Будинку культури. Згідно домовленостей із обласним керівництвом, на правах співфінансування буде впроваджений проект із ремонту автодороги на відрізку від залізничного переїзду до села Свердловське. Дорога ця знаходиться на балансі Полтавського облавтодору. Із обласного бюджету на роботи виділять 280 тисяч гривень. А ми, у свою чергу, маємо направити 65 тисяч. Це питання розглядатиметься під час наступної сесії.
Крім того, сільський голова нагадав, що на завершальній стадії — заміна водогону в Котовському. Майже добудований водопровід по вулиці Шкільній. І залишається лише мікрорайон Касяни. Триває будівництво мережі вуличного освітлення.
— У Бутенках освітлені дві вулиці мікрорайону Більшовик, — продовжує сільський голова. — У Бережнівці виготовлені необхідні документи для вулиць Зелена, Польова і Набережна. Чекаємо на декларацію від Державної архітектурно-будівельної інспекції, щоб продовжити реконструкцію мережі вуличного освітлення.
Далі Микола Скрильник перейшов до основного питання. Він пояснив, що сьогоднішні збори проходять з ініціативи виконкому та сільського голови. Справа в тому, що до сільської ради за два тижні надійшло 356 заяв на отримання земельних ділянок у розмірі 2 гектари. Люди впевнені, що в сільраді є 900 гектарів землі. Для роз’яснення ситуації і були запрошені всі бажаючі отримати землю.
Крім працівників установи, жителів сільради і заявників, на зборах були присутні заступник голови райдержадміністрації Володимир Катишков та спеціаліст відділу Держгеокадастру Віталій Миркало.
Першим заслухали землевпорядника сільради Сергія Ляха. Він детально розповів про всі землі, що знаходяться на території Бутенківської сільської ради.
Під час доповіді землевпорядника мешканець сільської ради Павло Гунжель звинувачував сільраду в розорюванні пасовищ, природоохоронних земель та відмові у наданні паю окремим громадянам. Як доказ, він демонстрував папери, зі змістом яких ніхто не ознайомився. Його підтримували кілька жінок, які стверджували, що одній із них не надали земельну частку при розпаюванні колгоспу. Також слова Гунжеля підтверджували ще два мешканці сільради.
Із приводу цих доводів Микола Скрильник пояснив, що за час його головування всім жителям, хто звертався з подібними проблемами, землю виділяли із запасу.
Далі слово взяла Валентина Дрига, яка на зібранні виконувала обов’язки секретаря:
— Якщо Гунжелю не зрозуміло, чому ми тут зібрались, то я поясню. За три дні до сільради надійшло 356 заяв. Одні заявники говорять, що їм повідомили, мовляв, працівники сільської ради здають землі і тому вони хочуть їх взяти в користування. Інші стверджують, що сільська рада розклеїла оголошення про роздачу земель. Третім телефонували «з району» і повідомляли таку інформацію. Ми запросили людей, щоб надати роз’яснення. Оскільки на наступну сесію ми маємо опрацювати всі заяви.
Павло Гунжель заявив, що за його підрахунками в сільської ради є не 900, а майже 1500 тисячі гектарів землель, які можна роздати. При цьому працівники соціальної сфери постійно залишаються поза увагою.
Микола Скрильник роз’яснив, звідки з’явилися чутки про наявні в запасі 838 гектарів землі:
— Нещодавно на виконкомі прозвучала інформація від Романа Малкіна, колишнього військовослужбовця. За його словами, він отримав лист із районного Держгеокадастру про те, що в межах сільради є 838 гектарів землі. Надати цей лист сільській раді Малкін не зміг. Тоді я звернувся в Держгеокадастр . В установі мені повідомили, що такі відповіді вони надають згідно даних сільських рад. От для цього землевпорядник і пояснив детально, де використовуються землі сільради.
Скрильник сказав, на останній сесії депутати прийняли рішення про створення інвентаризаційної комісії. Спільно з Держгеокадастром будуть проведені обміри земель.
Віталій Миркало, у свою чергу, дав роз’яснення. Він наголосив, що згадані 838 гектарів ріллі державної власності знаходяться в користуванні фермерських господарств і громадян.
Після пояснень Павло Гунжель читав різні довідки і звернення, наголошував, що під час будівництва котовського водопроводу вкрадено 500 тисяч гривень.
На завершення зібрання сільський голова оголосив, що це питання довивчать. І на сесії, яка відбудеться 23 грудня, спільно з депутатами будуть розглянуті заяви від громадян.
— Та зрозумійте, що в сільської ради немає в наявності вільних земель, — додав Микола Скрильник.