Затвердили головного лікаря, прийняли бюджет і посварилися (Оновлено)
Чергове засідання депутатів Кобеляцької районної ради знову не обійшлося без гарячої дискусії, котра моментами переходила у банальну сварку.
Як і очікувалось, депутати розпочали свою роботу з розгляду питання про затвердження кандидатури головного лікаря ЦРЛ. Нагадаємо, що на попередньому сесійному засіданні єдиного кандидата на цю посаду Володимира Казирода так і не затвердили, а сімнадцять депутатів провели «пробне» голосування за чи то відставку, чи висловлення недовіри голові райради Володимиру Кішінському.
Після того скандалу були проведені консультації між представниками різних політичних сил. Консультувались довго, аж до того, що перенесли на один день пізніше продовження роботи сесії. Як виявилось, повної згоди між собою депутати не досягли. Адже Віталій Біланенко запропонував, аби питання про призначення головного лікаря розглянули після прийняття бюджету, а Володимир Жуков наполягав на іншому. Зрештою підтримали пропозицію Жукова. І розпочали засідання із розгляду кадрового питання.
Обговорення не було таким бурхливим, як на попередніх сесіях. Вочевидь, депутати вже досхочу наговорились. Запропонували виступити самому Казироду, щоб він оприлюднив своє бачення розвитку медицини в районі та розповів про власні успіхи за час роботи на чолі колективу лікарні. Схвально про роботу Казирода відгукнулась голова РДА Таміла Шевченко.
Розпочали процес таємного голосування. Він теж пройшов без ексцесів. І голова лічильної комісії Олександр Ткаченко оголосив, що за кандидатуру Володимира Казирода проголосували 24 депутати. А це означає, що кількамісячна епопея із затвердженням повноцінного головного лікаря Кобеляцької ЦРЛ закінчилася. Ним став Володимир Казирод. Його привітали оплесками. Овацій не було, численних трояндових букетів також. Контракт із Казиродом укладений на три роки.
«Не давіть на голову»
Після цього все стало зовсім спокійно і навіть нудно. Депутати почали блискавично приймати рішення з інших питань черги денної. Не обговорювали навіть бюджет району, аргументувавши: «Ми все це детально опрацювали під час роботи в комісіях».
До відома читачів. У 2016 році до бюджету Кобеляцького району планують зібрати 32 мільйони 661 тисячу гривень. А витратити —понад 191 мільйон. Тобто, різницю у 160 мільйонів, у тому числі 42 мільйони на освіту та ще 26 мільйонів на медицину, Кобеляцькому району компенсує держава. Це — для роздумів затятим прихильникам єдиних та неділимих Кобеляччини, Новосанжарщини й інших самобутніх і«самодостатніх» регіонів.
Та доки тривало затишшя, знавці кулуарної «кухні» попереджали менш посвячених колег:
— Почекайте, дійде до земельних питань — таке почнеться!..
«Таке» дійсно почалося. Хоча бурі ніщо не віщувало. Перед цим депутати без проблем затвердили нормативно-грошову оцінку землі Володимиру Деменку та Володимиру Олексієнку. Мали зробити те ж саме щодо 53 гектарів землі, котру на території Шенгурівської сільради в оренду взяв Петро Лаврик.
І тут устав депутат Микола Антонов і заявив:
— Шенгурівський сільський голова на сесії сказала, що вона Лаврику нічого не погоджувала і не підписувала. І шенгурівські депутати — теж. У Шенгурах немає землі для учасників АТО, а для жителя Кобеляк Лаврика є?
Петро Лаврик спробував заперечити Антонову і заявив, що діяв чітко в межах українського законодавства. Врешті почали голосувати і «спіткнулись» на арифметиці. Депутати довго і дуже пристрасно намагались вияснити, хто ж і за що голосував. Але так і не дійшли згоди. Одні пропонували довивчити питання по Лаврику, інші — вважати його розглянутим. І ті й інші завзято закликали опонентів:
— Не давіть на голову.
Малось на увазі, не тиснути на голову районної ради Володимира Кішінського. Хоча одночасно представники двох протилежних депутатських таборів пробували це робити. Зрештою, питання таки вирішили довивчати, мотивуючи це тим, що при його розгляді був порушений регламент. Між тим, депутати зігнорували той нюанс, що регламент був порушений і при розгляді питання з оцінки землі для Олексієнка. А депутат Олег Решетило в кулуарах заявив:
— На мою думку, Володимир Кішінський повністю скомпрометував себе як представник депутатської групи «Кобеляччина».
Сам же Володимир Іванович не втрачав душевної рівноваги і навіть пробував жартувати. Для «ЕХО» він так прокоментував ситуацію:
— У раду прийшли працювати нові депутати. Усі вони сповнені енергії і бажання показати свою активну позицію. Це нормально.
Напевно, психологічний гарт, котрий Кішінський отримав на посаді директора школи, допомагає йому спокійно справлятися зі стресовими навантаженнями, що регулярно виникають під час сесійних засідань.
А питання щодо шенгурівської землі отримало своє продовження наступного дня, уже на сесії сільської ради. Та про це — у наступному номері газети.