Роботи — непочатий край
Кореспонденти «ЕХО» поспілкувались із чоловіком, який займається збиранням вторсировини для здачі її в пункт приймання.
Пройшовшись райцентром, можна зустріти біля баків із побутовими відходами людей, які порпаються в них та вибирають пляшки, картон і поліетилен. Більшість цих людей зовсім не схожі на так званих безхатченків. Вони не шукають пляшки в надії натрапити на залишки алкогольної рідини, а картонні коробки — щоб облаштувати будинок. Ці люди заробляють собі на життя, збираючи вторсировину. При цьому зазначають, що це один із способів заробити собі додаткові кошти.
З одним із таких збирачів нещодавно познайомились кореспонденти «ЕХО». Чоловік не захотів афішувати свого імені. Він розповів, що п’ять років тому вийшов на заслужений відпочинок. Пенсії для життя йому не вистачає. Тому чоловік вирішив зайнятись своєрідним підробітком.
— Побачив об’яву про прийом бутилок, картону і пльонки, — говорить чоловік. — Почав їздити велосипедом на свалку. На ту, шо за Кобеляками, в сторону Дніпропетровська. Виїжджав, як тільки світало. За день збирав пару мішків стекляних і пластікових бутилок, менше — картону й пльонки.
Потім, зі слів чоловіка, він перейшов «працювати» в місто. Тільки в помічники взяв ще одного знайомого.
— Не ті вже года, — пояснює співрозмовник. — Тепер друг збирає, а я відвозю. За день у середньому робимо дві ходки. За раз везу три мішки: стекляні, пластікові бутилки і картон. Друг предлагає збирати по обочинах, та я вже не видержу скільки пройти за день. А молодші, ті, шо п’ють і без роботи сидять, могли б і обочини заодно прибрати. У нас свалки на всіх окраїнах города. Особенно в березах. Ніхто б їх там не побачив, шо вони мусор сортірують. Так шо, роботи — непочатий край, — підсумував чоловік. — Якшо не лінитись, то за місяць ту ж саму пенсію заробляєш.
Працівники пункту прийому, який знаходиться на подвір’ї автостанції, розповіли, що люди активно здають вторсировину. Скляну пляшку приймають від 5 до 25 копійок за штуку, пластикову — 10 копійок за штуку, плівку — від 1 до 5 гривень за кілограм, макулатуру — 1,5 гривні за кілограм.