У Нових Санжарах показали інше обличчя НАТО
8‑го червня у медичному центрі «Нові Санжари» відкривали кабінет реабілітації для учасників АТО.
За годину до приїзду незвичайних гостей на території медичного центру панує пожвавлення. На представників НАТО та керівництво нацгвардії очікують більше десятка журналістів різних ЗМІ та працівники санаторію. На сходинках в очікуванні хвилюється начальник медичного центру «Нові Санжари» Олександр Блінов. Гості мають з’явитися ось-ось, а ні губернатора Валерія Головка, ні нардепа Андрія Реки, ні представників влади району ще немає.
Нарешті на під’їзній алеї з’являється чорне авто у супроводі автомобіля поліції. З нього виходять кілька чоловіків та жінок. Олександр Блінов запрошує їх до переповненого актового залу. Починається урочиста частина. Ведуча називає імена гостей. Серед них — представники НАТО Олександр Вінніков та Фредерік Пежо. Зачитують також імена Валерія Головка та Андрія Реки. І хоча у залі їх немає, зал все одно аплодує. Напевно, авансом.
Гості розповідають про один із проектів НАТО, який реалізується у Нових Санжарах. Так, Олександр Вінніков пояснює, що до програми реабілітації військових в Україні долучилися дев’ять країн, з них три — не члени, а партнери НАТО.
Доктор Фредерік Пежо, який виходить на трибуну наступним, зазначає, що йому не з чуток відомі потреби військових, які пройшли через бойові дії. Він сам у складі французької армії брав участь у війні в Іраку. Проте говорить представник НАТО не про війну, а про гуманність та людяність.
— Такі проекти покликані показати не військове чи політичне, а людське обличчя НАТО, — говорить Фредерік Пежо, — те, що ми турбуємось про людей, про відновлення їх здоров’я.
Сам Андрій Река, виступаючи, підкреслює: у тому, що увагу звернули саме на цей заклад, — заслуга колективу медичного центру та його керівника Олександра Блінова. А також повідомляє, що завдяки спільним зусиллям його особисто та обласної влади із 30 грантових проектів, які працюють в Україні, — 17 залучені у Полтавську область. Не забуває Андрій Олександрович і вибачитись перед представниками НАТО за неправильний курс країни впродовж останніх років:
— Влада постійно дурила європейських партнерів. Ми казали, що йдемо в НАТО, йдемо у Європейський Союз, а самі розвертались і йшли до Росії! Тепер ми маємо повернути довіру до себе, показати, що ми стали іншими!
Цю промову у залі зустрічають оплесками.
Після офіційної частини господарі та гості вирушають до оснащеного сучасним обладнанням кабінету реабілітації. Згідно проекту на нього виділили 60 тисяч євро. Під об’єктивами камер представники влади та НАТО перерізають символічну стрічку та проходять досередини. І медики санаторію демонструють їм, як працює той чи інший апарат. У демонстрації беруть участь також реальні демобілізовані учасники АТО, які оздоровлюються в санаторії. У кабінеті кілька різноманітних апаратів, які дозволяють і розробити ногу чи руку після перелому, і відновитися після вогнепального поранення, і повернути форму після тривалого лікування.