Як правильно: надати згоду чи ініціювати?
У вівторок відбулась п’ята позачергова сесія Кобеляцької міської ради, на яку виносилось одне питання.
Інформація щодо проведення сесійного засідання на офіційному сайті міськради з’явилась днем раніше. Самих депутатів попередили у телефонному режимі. Тому частина міських обранців, які з’явились на сесію, навіть не були ознайомлені з порядком денним.
Та все ж на 15:00 у залі засідань зібрались 16 депутатів. Щоправда, згодом їх кількість зросла до дев’ятнадцяти.
Міський голова Олександр Копелець повідомив, що на сесію виноситься питання про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад.
— На сьогодні бюджет міста становить 7 мільйонів гривень, — сказав очільник міськради. — Якщо ми об’єднаємось, то сума надходжень до міської казни зросте вдвічі. Завтра у цій залі об 11‑ій годині відбудеться зустріч обласних консультантів із головами сільських рад, суміжних із райцентром, депутатами й активістами. Тому в терміновому порядку була скликана сесія. Ми маємо вирішити, чи потрібне нам об’єднання? У варіанті, поданому в ОДА, до Кобеляк мають приєднатись Підгора, Кунівка і Кірове. Хоча ми також запрошуємо на ці збори представників інших сільрад.
Міський голова назвав ряд податків, які перейдуть новоствореній територіальній громаді у міський бюджет. І додав, щоб місто розвивалось, на це потрібні гроші. Також при створенні територіальної громади можна взяти участь у соціальних проектах, які фінансує держава.
— Я спілкувався з головою новоствореної на Полтавщині Великобагачанської громади, — продовжує Копелець. — Він говорить, що на всі заходи коштів вистачає. Я планую днями побувати там із робочим візитом. Якщо ми не об’єднаємось самостійно в цьому році, то до 2018‑го нам приєднають територію в радіусі 25 кілометрів. До серпня ми маємо створити об’єднану громаду і тоді з’явиться можливість отримати допомогу від держави і достойне фінансування. Я знаю, що сільські голови та секретарі усіляко гальмують процес об’єднання, бо сьогодні у їх бюджетах перевиконання, яке вони витрачають виключно собі на зарплати.
Член виконкому Олена Лашко, поцікавилась, за рахунок чого фінансуватимуться села, які приєднаються до Кобеляк.
Зі слів міського голови, після об’єднання кількість жителів у громаді становитиме 12 975 людей. На одного мешканця припадатиме 1170 гривень. І кошти витрачатимуться у відповідності до кількості мешканців.
Як пояснив Анатолій Кучеренко, головний позитив у об’єднанні полягає в тому, що землями, які знаходяться на території громади, розпоряджатимуться її жителі. Згадав Олександр Копелець про 300 гектарів луків у Решетилівському районі, які віддали черкащанам, а ті їх розорали. Він запевнив, що в договір між громадами внесе окремий пункт про сміттєзвалище. Тобто, у всіх будуть свої звалища.
Слово для виступу попрохав громадський активіст Микола Теренін. Коли ж Копелець йому відмовив, той демонстративно покинув зал засідань.
Василь Мирошнеченко нагадав, що вони вже прораховували спроможність існування Кобеляцької громади. І хвилюватись, що держава припинить фінансувати освіту й медицину, не потрібно.
Під час обговорення питання порядку денного виникла полеміка з приводу того, як правильно його сформулювати: надати згоду на об’єднання чи ініціювати. Міський голова нагадав, що завтра вони зустрінуться з обласними спеціалістами і ті допоможуть їм із формулюванням.
Отож, за майбутнє об’єднання райцентру з суміжними сільськими радами проголосували 18 депутатів, один виступив проти.
Додати коментар