«Хочу дослужитись до капітана»

Такою є мрія Катерини Рябеки, кобелячанки яка проходить військову службу в Збройних Силах України.

Кожен із нас у дитинстві мріяв оволодіти певною професією. Одні бачили себе космонавтами, інші пожежними, треті марили сценою. Катя із дитячих років хотіла бути військовою.

— Хоча мої батьки працювали в органах внутрішніх справ, я завжди мріяла одягти військову форму, — каже дівчина. — Щоправда, після закінчення школи пішла навчатись у зовсім протилежному напрямку. Спочатку закінчила Канівське училище культури і мистецтв за фахом народне пісенне мистецтво. Потім вступила до Полтавського професійно-технічного училища на спеціальність “кравець-закрійник”. Представляла у різних конкурсах свої навчальні заклади, за що отримувала дипломи вищих ступенів. Пробувала себе у різних професіях, але бажання бути військовим не полишало мене. Тож я віднесла свої документи у Кобеляцький районний військкомат, щоб мене направили служити за контрактом.

Невдовзі до Катерини зателефонували працівники установи і повідомили, що у Полтаві формується 18-та окрема бригада армійської авіації. Дівчина погодилась проходити службу у цій військовій частині і уклала трирічний контракт. Вона була першою жінкою із Кобеляцького району, яка вступила до лав Збройних Сил України на контрактній основі.

— Влітку минулого року я пройшла навчання у Об’єднаному навчальному центрі Повітряних Сил міста Васильків, — продовжує військовослужбовець. — Крім теоретичної підготовки, на нас чекала й військово-ідеологічна. Не скажу, що це було легко.  Пройшла я і стройову, і фізичну, і вогневу підготовку. Та жодного разу в мене не виникало бажання залишити службу, оскільки розуміла, що я вчусь захищати свою країну.

Після навчального центру Катерина разом із іншими військовими повернулась у свою військову частину, де 17 серпня вона склала присягу на вірність Україні. Дівчина була призначена на посаду механіка з експлуатації та ремонту електронної автоматики і систем автоматизованого управління.

— Простіше кажучи, я займаюсь підготовкою вертольотів до вильоту, — пояснює Катя. — Тому на мене, інженера і начальника групи покладається велика відповідальність. Коли ви їдете на автомобілі і помічаєте несправність, його можна спробувати зупинити. А в повітрі цього не зробиш. Тож ми відповідаємо за життя екіпажу і за виконання ними військового завдання. До речі, чоловіки нормально реагують на те, що у їхній команді працює дівчина. Головне — відповідально ставитись до своїх обов’язків і вчасно виконувати їх. Своїми досягнення я, передусім, завдячую командуванню: начальнику штабу Володимиру Галицькому та командиру військової частини Сергію Пожидаєву.

Як пояснює дівчина, 18-та окрема бригада армійської авіації сформована з військових, які проходять службу за контрактом.

— У контрактній армії мене влаштовує все: умови, у яких я працюю, заробітна плата, харчування, речове забезпечення, медичне обслуговування. Крім того, я маю можливість безкоштовно отримати вищу військову освіту.

Зі слів дівчини, армія виховує і загартовує. Після року службу вона з упевненістю заявляє, що вибрала професію за покликанням. У подальшому хоче отримати підвищення по службі. Для цього планує вступити до Харківського університету повітряних сил.

— Мій дід був льотчиком, — говорить військовий — Я займаюсь наземним обслуговуванням авіатехніки. Мені подобається моя професія, служба в армії. Та, як кажуть, поганий той солдат, який не мріє стати генералом. Моя дитяча мрія збулась. Я стала військовою. Тепер мрію дослужитись до капітана.

 

У 2016-му контракт підписали 45 чоловік

Таку цифру озвучив районний військовий комісар Сергій Каплатий. Сергій Миколайович розповів, що в цьому році до лав Збройних Сил України вступили ще дві дівчини:

— Біличанка Віра Мурас проходить службу на посаді санітарного інструктора у 179-му навчально-тренувальному центрі військ зв’язку міста Полтава. Наталія Безпалько, жителька Бутенок, за фахом медична сестра, служить у Полтавському військовому госпіталі.

Як повідомив військовий комісар, на військову службу за контрактом мають право вступити всі бажаючі від 18 до 60 років, які придатні за здоров’ям та не мають судимості.

Середньомісячна заробітна плата військового, який служить за контрактом, складає від 7 тисяч гривень, у залежності від звання і займаної посади.

— Крім того, військовослужбовці мають ряд привілеїв, — говорить Сергій Каплатий. — Сюди входять: щорічна матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових проблем, щорічна відпустка, безкоштовні обіди в робочий день або грошова компенсація за них, безоплатна кваліфікована медична допомога у військових медичних закладах, санітарно-курортне лікування, речове забезпечення, можливість безкоштовного навчання у військових ВНЗ та інші. Наведу простий приклад. Із усіх військових, які підписали контракт, майже половина попередньо пройшли службу за мобілізацією.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
19 серпня 2016, 12:22 | Кобеляки | Цікаве

1. drzlo / 19 серпня 2016, 21:09 Цитувати
Ненормативна лексика
в мене питання до наших військових командирів. Ви зовсім їбанул-сь, чи придурюєтесь? Як швея-закрійниця може бути механіком з експлуатації та ремонту електронної автоматики і систем автоматизованого управління, відповідати за готовність вертольоту до польоту, за житття людей? Це лютий пиз-ець. Чи це у мене з головою негаразд?

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.