Повірка проводиться за рахунок надавача послуг

Повірка проводиться за рахунок надавача послуг

До редакції тижневика «ЕХО» звернулась жителька міста, яка розповіла, що днями вона отримала повідомлення від комунального підприємства «Полтававодоканал».

У ньому говориться, що відповідно до Закону України «Про метрологію і метрологічну діяльність», прилади обліку підлягають періодичній повірці. Тому з моменту отримання повідомлення, їй необхідно протягом місяця провести обов’язкову повірку. Оформити заявку на виконання цих робіт можна за адресою: КП ПОР «Полтававодоканал», місто Полтава, вулиця Спаська, 9.

Вказане підприємство обслуговує систему централізованого водовідведення в Кобеляках. Та оскільки прилади обліку, із якими звіряються працівники «Полтававодоканалу», установлені на системі водомережі, спершу ми звернулись до директора місцевого комунального підприємства «Водоканал» Івана Дяченка. Він пояснив, що відповідно до змін, які були внесені до Закону України «Про метрологію і метрологічну діяльність» та вступили в дію з 1 січня цього року, періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту засобів вимірювальної техніки покладається на суб’єктів господарювання. Періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Тобто, «Водоканал» має перевіряти лічильники за кошти, що закладені в тарифі. Оскільки цього не було зроблено раніше, то й повірка зараз не проводиться.

Телефонуємо в «Полтававодоканал». Людмила Віцько, інженер абонентського відділу служби обліку, розповіла, що повідомлення про повірку надіслані кобелячанам на вимогу генерального директора. Їм була поставлена умова, що всі споживачі мають пройти цю процедуру. Оскільки є норма, згідно якої лічильники, що не повірені в зазначений час, не допускаються до обліку.

— Полтавська область єдина в Україні, де у тариф на водопостачання та водовідведення не внесена вартість повірки лічильника, — говорить представник підприємства. — Це помилка допущена не на обласному рівні, а при обрахунках у НКРЕ. До речі, тариф на водовідведення у Кобеляках не змінювався з 2014 року.

Як пояснила Людмила Віцько, розіслані повідомлення не становлять прямої загрози для споживачів, так як лічильники опломбовані КП «Водоканал». Узагалі, це єдиний випадок у Полтавській області, коли різні підприємства займають водопостачанням і водовідведенням. Лише після укладення нового договору між кобеляцькими та полтавськими комунальниками, на засобах обліку з’являться пломби обох підприємств. На цьому тижні юрист «Полтававодоканалу» має надіслати лист із такою інформацією.

Отож, доки у тарифи підприємств не будуть внесені послуги за повірку, проводити її за свої кошти споживачі не зобов’язані.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
30 серпня 2016, 09:10 | Кобеляки | Суспільство

1. саша ставицький / 30 серпня 2016, 21:55 Цитувати
Шановний Іване Івановичу , Вам , чи Ви не підвищували тарифи з 2014 року , а нам недоплачують зарплати і пенсії з 1991 року і ніякої індексації , зробиди жебраками на ввесь світ , Африканські племена живуть значно краще за українців.Ви говорите , що лічильники не включені до тарифу , а куди у Вас ідуть непередбачувані витрати ?Їх можна пустити на перевірку лічильників , адже вони непередбачувані , саме на те , що забули включити в тарифи.Ну перестанте нарешті вважати громадян за ідіотів.Надрукуйте в ЕХО калькуляцію тарифів і не тримайте її , як страшну таємницю.Я чомусь впевнений , що там крім непередбачуваних витрат знайдуться і непередбачувані втрати і багато іншого.

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.