Чи будете економити електроенергію після її подорожчання?
Таке запитання кореспонденти «ЕХО» задали жителям нашого міста.
Як відомо, із 1 вересня на українців чекає чергове подорожчання електроенергії. Згідно повідомлення Нацкомісії, яка займається державним регулюванням у сферах енергетики і компослуг, електроенергія для населення подорожчає на 25–30 відсотків. Ціна кіловата й надалі залежатиме від рівня її споживання. Тобто, якщо ви використовуєте в місяць до 100 кВт/годину, то доведеться платити по 0,714 гривень (було 0,57); від 100‑та до 600‑от — 1,29 (було 0,99); понад 600‑от — 1,638 (було 1,56). Для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу тариф, незалежно від обсягів споживання, залишатиметься 71,4 гривень.
Виходить, що з різким скороченням світлового дня середньостатистичній сім’ї, яка спожила 300 кВт у місяць, електрика коштуватиме 329,4 гривні. До подорожчання сума становила 255.
Та й на цьому керівництво країни не планує зупинятись, оскільки на 1 березня 2017‑го запланований черговий етап подорожчання.
Кореспонденти «ЕХО» поцікавились у місцевих жителів, чи знають вони про підвищення ціни на електроенергію та які заходи економії планують запроваджувати?
Усіх опитаних можна розділити на три категорії. Перша — ті, хто планує більше часу проводити при свічках. Друга — споживачі, які замінять звичайні лампи розжарювання на світлодіодні. Третя — люди, котрі справно платитимуть без будь-яких змін.
Чоловік, який представився Іваном, пояснив, що про подорожчання йому відомо. Та він не може суттєво скоротити використання електроенергії, оскільки тримає вдома господарство:
— Увечері мені потрібно вмикати світло для тварин. Крім того, для приготування корму я постійно використовую зерноподрібнювач, який працює від електрики. Єдине, що можу зробити, це заміню звичайні лампочки на світлодіодні. Та розумію, що суттєвої економії це не принесе.
Житель міста Микола Теренін вважає, що молодше покоління ще в силах буде оплатити тариф за новою ціною, найбільше подорожчання зачепить людей старшого віку:
— Враховуючи розміри їх пенсій, вони просто не зможуть оплачувати такі суми. Тому будуть економити і сидітимуть у темряві. На мою думку, тариф має відповідати рівню доходів громадян. Тобто, заможні люди повинні платити більше. А то у нас, як завжди, страждають пенсіонери.
Частина респондентів про підняття тарифів чули, але нові ціни їм були невідомі. Після ознайомлення з ними, люди припускали, що задля економії вечори будуть проводити при свічках. Це додаватиме романтики їх сімейним відносинам. Але не планують замінювати звичайні лампи розжарювання, якими освітлюють будинок, на енергозберігаючі або світлодіодні. На це впливає їх дороговизна.
Дехто говорив, що уряду необхідно було розробити програму і надавати населенню довгострокові кредити для придбання й установку сонячних батарей. На зразок тієї, що спрямована на утеплення й альтернативне опалення будинків. Інші згадували про вітряки, які також можуть виробляти електроенергію.
А от молодий хлопець, який навчається в Польщі, був здивований таким високим цінам на електроенергію. Він розповів, що оплата всіх комунальних послуг у середньому йому обходиться в 300 гривень на місць.
Більшість опитаних висловлювали незадоволення щодо підвищення цін, але погоджувались, що не зможуть обходитись без електроенергії.
http://mircom.ua/svetodiodnye-lampy
Замініть хоча б лампочки
Щоб спростувати міф про дорожнечу світлодіодних ламп, ми звернулись до Інтернету. Виявляється, що на спеціалізованих сайтах можна придбати світлодіодну LED лампу за 40 гривень. Її номінальна потужність становить 7 ват. При цьому лампа оснащена 12 світлодіодами. У перерахунку вона еквівалентна 55-ватній лампі розжарювання. Гарантійний термін її експлуатації — 24 місяці. Якщо такого освітлення буде замало, можна взяти потужніше джерело світла. За 50 гривень ви придбаєте світлодіодну лампу номінальною потужністю 12 ват, що замінює її звичайний 120‑ватний аналог.
Сподіваємось, що цим порівнянням ми змогли наочно показати серйозний потенціал економії від використання світлодіодних ламп.
Крім того, спробувати зекономити на оплаті спожитої електроенергії, можна за рахунок установлення лічильника багатозонового обліку. Прилад дозволяє у різний час доби використовувати електроенергію за різними тарифами. Продавці стверджують, що для населення більш вигідним буде двозонний засіб обліку. Вони пояснюють, що вдень ви сплачуєте за звичайним тарифом, а вночі, з 23‑ї до 7‑ї години ранку, отримуєте 50‑відсоткову знижку від повного тарифу. Скоригувати використання електроенергії допоможе побутова техніка з таймерами, яку потрібно налаштувати на роботу вночі. Та не забувайте, що заміна лічильника відбувається за кошти споживача. Тому доцільність його встановлення залежатиме від можливості активного споживання електроенергії в нічний час.
http://mircom.ua/svetodiodnye-lampy